Tankodrom do Vinohrad čeká změna. Přijde na 3,1 milionu!

Tankodrom do Vinohrad čeká změna. Přijde na 3,1 milionu!
Prakšice Zprávy 22 / 03 / 2018

Cestu do prakšické místní části Vinohrady, která je na řadě míst v dezolátním stavu, čeká zásadní obměna. Nebude to ale zadarmo, rozpočet se zastavil na částce 3,1 milionu korun. Obec proto požádala Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci a pokud ji státní úřad schválí, ve druhé polovině roku se pustí do díla. „Spousta místních si určitě oddechne. Komunikace je stará už čtyřicet let a dosud se prováděly jen dílčí, nejnutnější opravy,“ přibližuje osud půl kilometru dlouhé spojky starosta Josef Hefka. „I když na stavební povolení v této chvíli zatím čekáme, tak věřím, že obnovu ještě letos stihneme,“ dodává.
Ministerstvo může do Prakšic poslat milion korun, rozhodnutí o příspěvku má padnout v dubnu. Práce mohou způsobit komplikace, rozbitá cesta je na několika místech až příliš úzká. „Někde není široká ani tři metry, rodinné domy navíc stojí těsně vedle cesty,“ poznamenal starosta Josef Hefka.
Druhou novinkou v obci je další úprava okolí táhlé zatáčky v centru Prakšic. Tady jde o přeložení chodníku se zábradlím, který se v problémové zatáčce posune o jeden a půl metru blíž k zahradě. První úpravou bylo loňské položení asfaltu se zdrsněným povrchem. „Projekt už máme na stole, stejně jako územní rozhodnutí. Zbývá už jen získat stavební povolení a počkat na příznivé počasí. Cena upraveného chodníku by měla být možná 400 tisíc korun, které uvolníme z vlastního rozpočtu,“ shrnul starosta Hefka.

TOPlist