Tichavský: Satisfakce? Ne, naplnění přání voličů!

Tichavský: Satisfakce? Ne, naplnění přání voličů!
Karásek versus Tichavský.
Uherské Hradiště Zprávy 07 / 05 / 2010

Usedne šedesátiletý Květoslav Tichavský do křesla starosty Uherského Hradiště? Šanci určitě má, je totiž lídrem místní ODS do komunálních voleb. Ostatní už je v rukou voličů. Každopádně současný místostarosta získal nejvíc preferenčních hlasů už před čtyřmi roky, kdy občanští demokraté suverénně vyhráli. Jak vnímá svou novou roli? Střízlivě.

Překvapil vás výsledek volby lídra kandidátky, kterou jste vyhrál poměrem hlasů 33:20? Anebo jste s ním počítal?
Šlo o regulérní demokratický souboj s tajnou volbou. Kdybych nevěřil, že existuje alespoň minimální šance na vítězství, do souboje bych nešel.
Co bylo podle vás pomyslným jazýčkem na vahách, který rozhodl, že se členové místní ODS rozhodli dát hlas vám místo současnému starostovi Karáskovi? Co mu zlomilo vaz?
Rozhodně odmítám obrat „že mu něco zlomilo vaz“. Jenom opakuji, že šlo o tajné volby, o vyjádření většiny členů místního sdružení ODS v Uherském Hradišti. Myslím si, že důležité bylo, že jsem nabídl jiný způsob vedení, řízení a rozhodování, což znamená kolektivní spolupráci, která se bude opírat o názory a stanoviska celé naší členské základny.
Jakmile Karásek neuspěl v boji o pozici lídra, spáchal politickou sebevraždu, když odmítl bojovat o další místa. Tato reakce vás překvapila? Kdybyste v hlasování prohrál vy, udělal byste to samé?
Nenazýval bych to politickou sebevraždou, ale kdybych cítil, že nemám podporu, samozřejmě bych také odstoupil.
Už před čtyřmi roky jste dostal ve volbách nejvíce preferenčních hlasů, ale nakonec byl starostou Karásek (podle nepsané dohody). Je to pro vás jakási satisfakce?
Nepokládám to za satisfakci, ale domnívám se, že je to v souladu s přáním voličů, kteří mně dávali v té době preferenční hlasy.
Když ODS uspěje ve volbách, křeslo starosty je asi vaše. Co uděláte jako první, co je potřeba ožehavě řešit?
Dotazy tohoto typu jsou předčasné, ale v každém případě se i o tom budu radit s klubem zastupitelů za ODS a s naším místním sdružením.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace