Toník z nejistoty venku

Toník z nejistoty venku
Veselí nad Moravou Zprávy 28 / 08 / 2009

Obavy o svou budoucnost nemusí mít minimálně do konce tohoto roku stacionář Toník provozovaný charitou ve Veselí nad Moravou. Prostřednictvím Jihomoravského kraje totiž mají na jeho provoz putovat prostředky z ministerstva práce a sociálních věcí. Je o tom alespoň přesvědčen krajský radní zodpovědný za sociální oblast Jiří Altman.
Hodně neradostné vyhlídky trápily od počátku letošního roku ředitele veselské charity Petra Kolaříka. Scházely mu totiž prostředky nejen na provoz charity, ale také na denní stacionář Toník, starající se o těžce postižené děti, který je zároveň jediným svého druhu v širém okolí.
Nyní se zdá, že se blýská na lepší časy. Poté, co charitě částečně pomohli zastupitelé města Veselí nad Moravou, mají putovat do stacionáře peníze prostřednictvím Jihomoravského kraje.
„Od krajského radního Jiřího Altmana jsme dostali příslib, že bychom potřebné prostředky měli získat,“ vydechl si ředitel veselské charity, který nyní věří, že bezprostřední hrozba zániku je zažehnána. O tom je konec konců přesvědčen i zmíněný radní.
„Jihomoravský kraj se rozhodl i přes nepříznivou finanční situaci pomoci stacionáři Toník ve Veselí dotací, která by zajistila jeho chod do konce letošního roku. Mezitím se navíc našly na ministerstvu práce a sociálních věcí volné prostředky, ze kterých je určeno 68 milionů pro Jihomoravský kraj. Dotace do Veselí by tak měla plynout právě z těchto prostředků,“ uvedl Altman, podle kterého se bude dodatečné řízení konat v polovině září.
O tom, jak to bude vypadat s financováním stacionáře po Novém roce, ovšem zatím není rozhodnuto. Jak radní Altman naznačil, důležité v tomto směru bude stanovení rozpočtu na příští rok.

TOPlist