Torzo domu, který šíří k sousedům vlhkost a zápach, asi půjde k zemi!

Torzo domu, který šíří k sousedům vlhkost a zápach, asi půjde k zemi!
Foto: sal  /  Kamil Čepa z Kostelan nad Moravou se už nemůže dočkat dne, kdy půjde staticky narušený dům v jejich sousedství k zemi.
Kostelany nad Moravou Zprávy 02 / 09 / 2018

Sousedům, kterým vyhořelý dům už 17 měsíců otravuje život, svitla nová naděje

Už sedmnáct měsíců bojují s vlhkostí a zápachem, který se k nim line ze sousedního vyhořelého rodinného domu. Manželé Čepovi z Kostelan nad Moravou totiž bydlí vedle torza, které je po loňském požáru neobyvatelné. I když majitelům jeho stav vrásky nedělá, jejich trápení brzy skončí. Stavební úřad totiž podle DOBRÉHO DNE s velkou pravděpodobností nařídí demolici!

Jiskru naděje zažehl znalecký posudek, který objednala a zaplatila obec. „Jeho ortel je dobrou zprávu pro sousedy, dům je staticky narušený a nebezpečný, znalec doporučil jeho demolici. Už jsem proto na stavební úřad podal žádost o zahájení řízení o odstranění stavby,“ informoval Pavel Duda, starosta Kostelan nad Moravou. „Ještě jsme řízení nezahájili, ale to je jen otázka dní. Demolice je totiž podle znaleckého posudku jediným řešením,“ potvrdila Helena Štolhoferová, vedoucí stavebního úřadu ve Starém Městě.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner
TOPlist