Tragédie u Kauflandu je po roce blíž k soudu

Tragédie u Kauflandu je po roce blíž k soudu
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 25 / 07 / 2011

Příbuzní a kamarádi Petra Halušky z Kunovic si připomínají smutné první výročí tragédie u Kauflandu. Kdyby neskončil pod koly Volkswagenu Touareg, slavil by právě dnes jedenadvacáté narozeniny... Jenže jeho mladý život ukončil řidič terénního vozu Jakub J. z Březolup. Případ, který stále vzbuzuje emoce, začne v polovině srpna rozplétat soud.
„Nejde slovy popsat bolest, kterou prožíváme. Je to rok, ale uběhl tak strašně rychle, že nám připadá, jako by to bylo včera. Když jsem se dověděla o pietním setkání, byla jsem dojatá,“ říká Haluškova matka Eva Valová.
Její syn tragicky zahynul přesně před rokem na parkovišti u Kauflandu. Smrt mladíka má podle policie na svědomí o rok starší Jakub J. z Březolup, který čelí obvinění z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti a čeká na soud. Hrozí mu až šestnáct let za mřížemi. „Obviněný musel jako řidič vědět, že úmyslným najetím způsobí stojícímu muži těžká zranění. Poškozený neměl možnost se střetu vyhnout,“ uvedl před časem Roman Kafka, dozorující státní zástupce. Haluška tři hodiny po srážce zemřel v hradišťské nemocnici.
Jakub J. se podle policie osudného večera snažil vmísit do debaty Halušky s kamarádem Ondrou v domnění, že se hádají. Když jej ujistili, že je vše v pořádku, a poslali ho pryč, sedl do auta a rozjel se přímo na ně...
I když řidič z Březolup s obviněním nesouhlasí, spolu s rodinou kontaktoval Haluškovu maminku a projevil soustrast. Soudní proces začne v polovině srpna. Už jednou totiž soudce líčení přeložil. Když se soudní síň zaplní, postupně dostanou prostor k výpovědím obviněný, svědci a znalci. Důležitou roli bude hrát soudní pitva, lékařské hodnocení, posudek odborníka přes dopravu a zpráva z rekonstrukce na parkovišti.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace