Třiadvacátého mám sto

Třiadvacátého mám sto
Foto: sal  /  Marie Kašíková z Březolup ukazuje svůj občanský průkaz jako důkaz, že se 23. března dožije sta let.
Březolupy Zprávy 06 / 03 / 2012

V devadesáti letech ještě organizovala zájezdy do brněnských divadel, o čtyři roky později doučovala studenty na přijímačky z matematiky. Dnes si svěží mysl udržuje luštěním křížovek, doma si sama uklízí i vysává. A za pár dnů oslaví sté narozeniny. Řeč je o Marii Kašíkové z Březolup. „Žiji docela normálním způsobem života,“ prohlásila při sobotní oslavě, na kterou se sjela bezmála osmdesátka členů její početné rodiny, i když s manželem Miroslavem děti neměli. Nechyběli ani američtí potomci jejího bratra Bedřicha, který coby misionář odešel ještě před válkou do Peru. Tam si založil rodinu, která pak na začátku sedmdesátých let odešla do USA.
Oslavenkyně se narodila v Přerově 23. března 1912 jako desáté dítě do rodiny Chalupů. Všichni její sourozenci byli bratři. „Tatínek vždycky říkal, že tak dlouho se u nich bude rodit, dokud se nenarodí dcera. Podařilo se mu to až na desátý pokus,“ vypráví s úsměvem stále vitální žena, jejíž dva bratři zemřeli už v dětství.
To, že Marie Kašíková slaví sté narozeniny, by hádal jen málokdo. „Já vždycky říkám, že když má člověk hlavu, žaludek a nohy v pořádku, tak je život přijatelný v každém věku. Já to mám po všech stránkách v pořádku, takže jsem velice spokojená s celým svým životem,“ prozrazuje tajemství dlouhověkosti bývalá učitelka uherskohradišťské školy UNESCO, která prožila pracovitý život se zájmem o lidi a s láskou k nim.

Galerie

Třiadvacátého mám sto

Třiadvacátého mám sto

05 / 03 / 2012
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace