Turisty pozdravil Karpat i Okamura

Turisty pozdravil Karpat i Okamura
Foto: fab  /  Hořela i vatra přátelství - stovky turistů si zrušené slavnosti na Velké Javořině vynahradily na Velkém Lopeníku.
Lopeník Zprávy 08 / 08 / 2011

Už pošesté proběhlo na druhém nejvyšším vrcholu Bílých Karpat přátelské setkání Čechů a Slováků z obcí pod Velkým Lopeníkem. Pro milovníky těchto akcí mohlo být sobotní setkání náhradou za slavnosti na Velké Javořině. Ty byly totiž kvůli dešti před týdnem značně zredukované. Možná i proto se Bílý Karpat slitoval a tentokrát zařídil takřka ideální počasí.
„Je to ale veliká výjimka. Můj otec je moravský hrom a mamička slovenská vichrica a jak mě vychovali, takové počasí v Karpatech vládne,“ vysvětlil přítomný Bílý Karpat. Magnetem pro návštěvníky byla i známá televizní tvář Tomia Okamury.
„Je to tady jako jedna velká rodina. Už vím, že i kdybych to přehnal se slivovicí, mám tady tolik nabídek na ubytování i  dobré jídlo, že bych tu dlouho přežil,“ komentoval slováckou pohostinnost Okamura. Při otvírání či zavírání rozhledny bývá většinou zima, turisté se tak na vrcholu jen vytočí. Tentokrát však bylo vše jiné. Turistům hráli pro zábavu Strýci, Javorina, Bošáčanka a další, a tak se v devíti stech metrech nad mořem tančilo a zpívalo až do večera.
 

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace