U diskotéky je hluk, lidem nedá spát

U diskotéky je hluk, lidem nedá spát
Foto: ilustr., web
Medlovice Zprávy 10 / 04 / 2014

Obyvatelé Medlovic neskrývají vztek, stížností přibývá jako hub po dešti. Terčem jejich kritiky je místní diskotéka, jejíž návštěvníci se víkend co víkend starají o rušení nočního klidu, ale zanechávají po sobě i nepořádek. Obec už situaci řeší s policií a prostor před diskotékou chce monitorovat kamerou.
„Lidé jsou nespokojení, rozhořčení. Hledáme proto možnosti, jak je ochránit a udržet pořádek v obci. Ať se mladí baví, ale způsobem, který je přijatelný pro místní,“ nebere situaci na lehkou váhu Miroslava Náplavová, starostka Medlovic, podle které je největším problémem rušení nočního klidu, ale kolikrát jsou po obci rozházené i flašky a odpadky. „Máme opravdu vážný problém, každý víkend mám pohotovost a v případě nutnosti voláme policii,“ zdůraznila Náplavová.
Hlídky buchlovických policistů o víkendových večerech zajíždějí do obce pravidelně. Monitorují situaci a kromě veřejného pořádku se věnují i dopravě. „Vyjížděly už i ke dvěma případům výtržnictví, které se staly přímo na diskotéce a před ní. Na zajištění veřejného pořádku pracujeme ve spolupráci s představiteli obce,“ potvrdil Aleš Mergental, tiskový mluvčí uherskohradišťské policie, která na diskotéce udělala i zátah na podávání alkoholu dětem. Výsledek? Opilá šestnáctiletá dívka.
Majitel diskotéky Luděk Bukvald nebere situaci na lehkou váhu, dělá maximum, aby excesy vymýtil. „Jenže to není jednoduché. Vyhazovači chodí i před diskotéku a případně krotí vášně, ale co dělají návštěvníci sto dvě stě metrů od diskotéky, neuhlídají. A navíc problémy tropí většinou pořád stejná partyje,“ krčí rameny Bukvald, který provozuje diskotéku i v Kyjově. Ukočírovat rozdováděnou mládež je podle něj těžké, napomenutí ji navíc kolikrát ještě více rozpálí... „Jednou z možností je zavést jednorázové vstupné a vypouštět návštěvníky vyvětrat se nebo zakouřit si na dvůr. Ale zase je otázkou, jestli se výrazně nesníží návštěvnost jako svého času v Kyjově,“ zamýšlí se Bukvald.
Obec už ale zvažuje, že na prostor před diskotékou zaměří kameru, která před časem hlídala „hnízdo“ tříděného odpadu nebo fotbalové hřiště. Ze zákona ale musí dopředu oznámit, že lokalitu střeží. „Ještě zjišťujeme, jestli záznam můžeme použít jako důkaz v případě perzekuce,“ podotkla starostka.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace