U Hvězdy nikdo neparkuje, tržby klesají. Radnice chystá změny

U Hvězdy nikdo neparkuje, tržby klesají. Radnice chystá změny
Foto: sal  /  Zatímco jide ve městě je plno, u Hvězdy je až na výjimky prázdno...
Uherské Hradiště Zprávy 09 / 06 / 2017

Parkoviště na náměstí Míru zeje většinu dní v roce prázdnotou. Jestliže v samém centru Uherského Hradiště už před 9. hodinou není možné zaparkovat, u kina Hvězda je volného místa habaděj. Jenže řidiči se jej „bojí“ jako čert kříže… A tak radnice připravuje změnu režimu, případně způsobu zpoplatnění.
Parkoviště se závorovým systémem na náměstí Míru má kapacitu 99 míst. Ve švech však praská jen při zápasech fotbalistů 1.FC Slovácko, filmových trhácích v kině a letních teplých dnech, které lákají k návštěvě blízkého koupaliště. „Dopoledne je skutečně parkoviště využívané minimálně, ale v odpoledních a večerních hodinách je jeho obsazenost v průměru dvoutřetinová. Je to však dáno jeho primárním účelem, je totiž i tarifem parkovného určeno zejména pro parkování návštěvníků sportovních, kulturních a volnočasových aktivit,“ reagoval Zdeněk Procházka, místostarosta Uherského Hradiště, podle kterého je proto otázka prázdného parkoviště relativní. Jenže podle průzkumu DOBRÉHO DNE se parkoviště v týdnu nezaplnilo více než z dvaceti procent…
Radnice zřejmě i proto uvažuje o změně režimu a možná i způsobu zpoplatnění parkoviště. I když místostarosta nebyl konkrétní, přiznal dvě vrásky. Problematický výjezd z parkoviště (krátký svah) a skutečnost, že ho řidiči nevnímají jako parkoviště pro návštěvníky centra. „Paradoxní je, že i řidiči jedoucí od Bílovic raději hledají volná místo u vlakového nádraží nebo v ulici Na Stavidle a přitom si neuvědomují, že časově výhodnější je zaparkovat na náměstí Míru. I docházková vzdálenost do některých částí města je odsud kratší,“ pokrčil rameny Procházka. Připravované změny režimu mají podle něj zlepšit vjezd a výjezd vozidel a více propagovat funkci parkoviště jako záchytného pro centrum města.
A nic platný radnici není ani milosrdný tarif. Řidiči totiž za vjezd od září do června (6-16 hodin) zaplatí jen 10 korun. Loni tak v parkovacím automatu uvázlo jen 335 662 korun, což je meziroční pokles o dva tisíce korun. „Návštěvníci kina a aquaparku však parkují na určitou dobu bezplatně,“ podotkl Procházka.
Změny u kina Hvězda čekají na posvěcení od radních, kteří je v realitu promění ještě letos.

autor: PETR ČECH
TOPlist