U řeky Moravy vyrostou lukrativní byty

U řeky Moravy vyrostou lukrativní byty
Foto: vizualizace - archiv investora
Uherské Hradiště Zprávy 29 / 08 / 2017

I když jatka v Uherském Hradišti zmizela z mapy už před třemi lety, kdy je srovnal se zemí buldozer, vzniklý prostor na Moravním nábřeží je stále prázdný. Ale jen do poloviny září, kdy se rozjede výstavba polyfunkčního domu s komerčními prostory, ale hlavně se 35 byty s balkony a terasami.
„Po téměř čtyřech letech máme v ruce stavební povolení a nic už nebrání povolání stavební techniky,“ potvrdil Jaroslav Křivánek, jednatel investorské společnosti, která měla zaděláno na stavbu už v dubnu 2015. Jenže její plány smetli ze stolu památkáři, kteří údajně byli proti výšce plánovaných bytových domů. „Když jsme s odborem památkové péče nenašli shodu, udělali jsme zbrusu nový projekt,“ připomněl Křivánek. Ale to už je historie.
Investorská společnost aktuálně chystá stavbu bytového domu o rozloze 900 metrů čtverečních s komerčními prostory a 35 byty různých velikostí. Od garsonek až po byty s terasami o velikosti kolem 120 metrů čtverečních. Jejich majitelé získají výhled na řeku Moravu, panorama Chřibů s hradem Buchlovem i historické centrum Uherského Hradiště. „Na místě bývalých jatek vyroste bytový dům s dvěma vchody, v přízemí počítáme s pěti komerčními prostory, dvanácti garážemi a sklepy k bytům. Patra zaplní byty. Jelikož jde o atraktivní lokalitu, byty i komerční prostory jsou už prodané nebo rezervované,“ prozradil Křivánek s tím, že komerční prostory zaplní kuchyňské studio květinářství, kosmetika a kadeřnictví. Součástí projektu je i 29 venkovních parkovacích míst, včetně 17 na pozemcích města, která se promění ve veřejná.
Stavba se rozjede v polovině září, s kolaudací firma počítá na konci příštího roku.

TOPlist