Udělal salto, kvůli splavenému bahnu
Foto: HZS Zlínského kraje
Obrovské štěstí měla posádka vozidla Volkswagen, které havarovalo v Míkovicích. Lokální průtrž mračen splavila na silnici hromadu bláta, na kterém řidič podle dostupných informací dostal smyk a po saltu skončil v poli.
„V autě jeli moji dva synové, jsou v pořádku. Neskutečné díky patří všem, hasičům, policii i záchranářům,“ reagovala na sociální síti maminka účastníků nehody, která se stala v sobotu krátce před osm hodinou večerní.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Uherského Hradiště. „Po silném dešti bylo na místě větší množství bláta, automobil byl mimo vozovku. Řidiče i spolujezdce si do péče převzali záchranáři,“ informoval Pavel Řezníček, mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Hasiči zajistili vůz proti nebezpečí vzniku požáru a očistili komunikaci, což zvládli až za pomoci povolání další velkokapacitní cisterny. Až pak byl obnovený bezpečný a plynulý provoz.
Ke splavení bahna a ohrožení bezpečnosti dopravy dochází podle místních často, pole je totiž z kopce směrem k silnici.