Uherské Hradiště je dobrý dlužník

Uherské Hradiště je dobrý dlužník
Foto: ilustr.
Uherské Hradiště Zprávy 31 / 10 / 2012

I když Uherské Hradiště dluží 355 milionů korun, stále je schopné splácet závazky včas a v plné míře. Město je podle ratingové agentury Moody´s v dobré finanční kondici a na národní stupnici obhájilo hodnocení Aa1, což je nejvyšší rating českých měst.
„Uherské Hradiště je dobrým dlužníkem,“ prohlásil Petr Vinš z agentury Moody´s, která město podrobuje ratingové analýze pravidelně od roku 1999. A zatím si pokaždé vysloužilo stejné hodnocení. „Město loni hospodařilo s jedenáctiprocentním přebytkem, čímž se drží na celonárodním průměru. Vyšší příjmy než výdaje dokazují, že vedení účinně reaguje na negativní vývoj daňových příjmů a snižuje provozní náklady,“ řekl Vinš. Jedinou kaňkou je podle něj zadluženost, která vzrostla na 50 procent provozních příjmů. I proto město výrazně šetří a až do roku 2018 nepočítá s dalším úvěrovým zatížením. Už tak ročně splácí 40 milionů korun.
„Rating nám slouží jako cenný podklad pro jednání s bankami i investory. Je vysvědčením dobrého hospodaření,“ komentoval výsledek Květoslav Tichavský, starosta Uh. Hradiště. „Zkrátka výdaje držíme na uzdě a jsme silným a spolehlivým partnerem,“ doplnil místostarosta Evžen Uher, který má na starosti finance.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace