Uherský Brod vypisuje konkurz na střelce

Slovácko Zprávy 03 / 08 / 2009

V generálce na mistrovské boje se trápí i Boršice, naopak září Nedakonice, které rozrdily Hluk B i Uh. Ostroh

Fotbalovým přípravám odzvonilo, už o víkendu zvedá oponu nová sezona krajských i okresních soutěží. V generálce na mistrovské boje se nejvíce daří Nedakonicím, naopak klopýtají Uh. Brod a Boršice.

Uh. Brod - Trenčín 19 0:3 (0:0)
Broďané si generálku na divizní boje malovali v růžovějších barvách, ale jak už se u nich stává zvykem, doplatili na žalostnou koncovku. Jen v prvním poločase Drápala spálil dvě stoprocetní šance. Po vystřídání převzali ve druhé půli otěže techničtější Slováci. „Stále hledáme střelce,“ posteskl si kouč Zdeněk Šebesta.

Kněžpole - Louky 5:2 (1:2)
Ambiciózní nováček I.A třídy se rozjížděl velmi pozvolna a v poločase překvapivě prohrával. Jenže po obrátce soupeře nešetřil, sestřelil jej čtyřmi banány. Branky: Šustr 2, Kozelek 2, Kowalík.

Nedakonice - Hluk B 3:0 (1:0)
Domácí si vyskočili na soupeře hrajícího o třídu výš a od začátku měli míč častěji na kopačkách. Šance Hlučanů však dlouho držela výborná obrana, jenže po obrátce dvakrát během tří minut kapitulovala. O čestný úspěch hosty připravilo břevno. Branky: M. Trubačík 2 (jeden z pen.), Jurášek z pen.

Uh. Ostroh - Nedakonice 1:7 (1:3)
Svěřenci kouče Romana Sklenáře pokračují ve výborných výkonech, za opasek si pověsili skalp druhého týmu I.B třídy. Ostrožanům dokonce nasázeli sedmičku, když byli po všech stránkách jasně lepší. Branky vítězů: Stupka, Petek, M. Trubačík, Dvouletý 2, Lukůvka, Gavenda z pen.

Kunovice - Uh. Ostroh 5:5 (2:3)
Fotbalisté Kunovic se soupeře hrajícího o tři třídy výš vůbec nelekli, takže se hrálo nahoru dolů a gólů přibývalo. Ostroh vedl 2:0 a 5:2, ale souboj nakonec skončil zaslouženou remízou, kterou stvrdil hattrickem Remeš. „Ještě stále testujeme několik hráčů, hledáme sestavu, do které potřebujeme nutně tvořivého záložníka,“ prozradil Petr Zajíc, ostrožský kouč. Jeho protějšek Pavel Franěk už má k dispozici Remeše, Balaštíka (z 1.FC Slovácko) a Kulhavého s Fábrym (oba Hradčovice). Branky: Remeš 3, Balaštík, Střelec - Durna 2, Kunovjánek 2, Jurčeka.

Bánov - Šumice 3:2 (2:1)
Střetnutí mělo vyloženě přípravný charakter, oba soupeři ještě zkoušeli hráče na různých postech. Hosté dali dokonce příležitost dorostencům. Branky hostí: Šidlo, Velecký.

Slovácko C - Sušice 1:5 (1:1)
Nováček I.B třídy ze Sušic se v Sadech rychle ujal vedení, ale domácí ještě srovnali krok. Po obrátce už ale doplatili na neproměňování šancí, po každé z nich následovalo otřepené nedáš-dostaneš. Branky: Vašek - Skopal, Švejčara 2, Šur, Kaštánek.

Nedachlebice - Kudlovice 1:0 (1:0)
Kouč Nedachlebic Dušan Klvaňa může být spokojený, jeho výběr předvedl i za úmorného vedra velmi solidný výkon, což ocenil i trenér soupeře. „Jen těžko jsme s domácími drželi krok, jsou velmi dobře připraveni. Určitě budou patřit k aspirantům na horní příčky v I.A třídě,“ smekl Jaroslav Litoš, kormidelník Kudlovic.

Boršice - Šardice B 1:3 (0:1)
Domácí se víc než se soupeřem prali s horkem, které jim „zlomilo vaz“ v posledních dvou minutách zápasu, kdy dvakrát inkasovali. „V závěru jsme prostě fyzicky odpadli,“ přikyvuje kouč Pavel Šimeček. Branka: Hykl.

Hovorany - Osvětimany 2:4 (1:2)
Vítězství Osvětiman kalí zranění předstopera Macka, který byl v týmu na zkoušku z Kyjova. „Pochroumal si kotník, který mu otekl jak balon. Musíme si počkat na diagnózu,“ říká smutně Vlastimil Filásek, trenér Osvětiman. Branky: Černý, Dobeš, Udržal, Černoch (na testech z Polešovic - pozn. autora).

Slavkov - Boršice 5:1 (3:0)
Ani jeden z týmů nenastoupil kompletní. S absencemi se lépe vypořádali Slavkovští, jejichž dres už oblékli i záložník Polášek a obránce Salát z Dolního Němčí. „Výsledek odpovídá hře,“ pravil Karel Kopeček, kouč vítězů. Branky: Bahulík 3, Šimek 2.

Kněžpole B - Mistřice 2:5 (2:2)

Branky domácích: Flíbor, Musil, Stříbrnice - Mařatice 2:5 (1:2), Kroča 2, Tyl 2, Jankůj.