Unikátní Trail u Jericha doplní pumptrack

Unikátní Trail u Jericha doplní pumptrack
Foto: Petr Zemek  /  Na stavbě pumptracku se podílel i David Chrapek, který staví pumptracky po celém světě.
Vlčnov Zprávy 07 / 06 / 2024

Trailový park u Jericha ve Vlčnově, který už léta přitahuje vyznavače adrenalinové jízdy na horském kole, se dočká další atrakce. Obec a spolek místních nadšenců v areálu vybudovaly pumptrack, slavnostní otevření je na programu 8. června. Jeho oživení přišlo na bezmála 200 tisíc korun.

Park funguje už deset let, nabízí tři traily speciálně upravené pro jízdu na horském kole v těsném kontaktu s přírodou. Vlastníkem je obec, o provoz i údržbu se ale starají místní dobrovolníci, kteří také přišli s nápadem na vybudování pumptracku. „Spolek vede Petr Zemek, jeho členové jezdili závody po celé republice, takže mají spoustu stejně zapálených kamarádů. Jedním z nich je i David Chrapek, který staví pumptracky po celém světě, který se na stavbě pumptracku rovněž podílel,“ prozradil Petr Kašpařík, starosta Vlčnova.

Spolek podle něj většinu prací odvedl vlastními silami, obec prakticky financovala pouze zemní práce a zpevnění příjezdové cesty, která byla v žalostném stavu. „Jde o cestu, která byla většinou podmáčená, takže jsme ji vysypali kamením. Návštěvníci tak mohou k pumptracku přijít suchou nohou,“ poznamenal Kašpařík s tím, že obec uvolnila z rozpočtu necelých 200 tisíc korun. „Žádnou zeminu jsme na místo nenaváželi, abychom nenarušili přírodu,“ dodal starosta.

Pumptrak tak doplní nabídku Trailu u Jericha, který je určený pro děti i ostřílené borce. Na třech trailech jsou klopené zatáčky, skoky, ale i technické pasáže plné kořenů nebo kamenů. Vstup je zdarma. „Spolek si už založil transparentní účet, aby návštěvníkům přes mobilní aplikaci umožnil zaplacení dobrovolného vstupného. Peníze poputují opět na údržbu a provoz areálu,“ zdůraznil Kašpařík, podle kterého je o trail obrovský zájem. Do Vlčnova se jezdí z celé republiky už nejen na Jízdu králů.

Tagy článku

TOPlist