Úřad vystřídá za Senior centrum, po 24 letech
Foto: Jan Pášma / Josef Botek končí, tajemníka úřadu dělal dlouhých 24 let.
Přesně po 24 letech opustí kancelář tajemníka Městského úřadu v Uherském Hradišti, ve funkci zažil čtyři starosty. Třiašedesátiletý Josef Botek ale zůstane ve službách města, od července usedne do křesla příspěvkové organizace Senior centrum UH, ve kterém vystřídá Jitku Víchovou.
„Ředitelka se vzdala funkce, takže bylo nutné jmenovat nového ředitele. Jako jediný kandidát byl navržen Josef Botek, kterého rada také jmenovala,“ informoval Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice. Jelikož ředitel je podle zřizovací listiny statutárním orgánem Senior centra, kterého jmenuje a odvolává právě rada města, rošáda si nevyžádala vypsání výběrového řízení.
„Nabídku jsem přijal po zvážení několika faktorů, obecně jsem se tak rozhodl, protože jsem chtěl získané zkušenosti a znalosti uplatnit v jiné městské organizaci a mé místo po dlouhých letech uvolnit novému zájemci,“ svěřil se Josef Botek, který v roli radničního tajemníka zažil čtyři starosty. Úřadu šéfoval od 1. července 1999, kdy vystřídal Františka Rochovanského. Skončí tak po dlouhých 24 letech. „Určitě budu velmi rád vzpomínat. Snažil jsem se, aby byl úřad kvalitní transparentně fungující organizací a poskytoval komfortní služby pro občany,“ ohlédl se zpět Botek, podle kterého úřad prošel zásadní změnou po ukončení činnosti okresních úřadů. Po převzetí převážné části kompetencí se stal šéfem organizace, která významně ovlivňuje chod a rozvoj města i správního obvodu. „Snažil jsem se, aby dobře fungující úřad s profesionálně zdatnými zaměstnanci poskytoval kvalitní odborný servis zastupitelům a byl přívětivý, spolehlivý pro občany. Snad se nám to společně povedlo,“ dodal ještě Botek. Na jeho místo radnice vypíše výběrové řízení.
Senior centrum UH ubytovává seniory a plně invalidní občany ve čtyřech domech s byty zvláštního určení. Zároveň jim poskytuje terénní pečovatelskou službu.