Úředníci se stěhují do Panského domu, v azylu stráví rok

Úředníci se stěhují do Panského domu, v azylu stráví rok
Foto: sal
Uherský Brod Zprávy 05 / 02 / 2015

Panský dům v Uherském Brodě se mění v úřad, od minulého pondělí se do vyhrazených prostor stěhuje čtyřicet úředníků. V azylu zůstanou nejméně rok, rekonstrukce jejich dosavadních prostor v budově zvané „kachlíkárna“ by měla trvat od letošního března do února 2016. Stěhování se týká odborů sociálních věcí, rozvoje města, oddělení územního plánování, stavebního a živnostenského úřadu. Stěhování skončí 13. února, pak bude následovat příprava rozsáhlé stavební obnovy za více než 50 milionů korun.
Bývalá spořitelna z roku 1938, které se pro její netradiční obložení přezdívá „kachlíkárna“,  je čtyřpodlažním domem brněnského architekta Oskara Pořísky. „I když nepatří na seznam nemovitých kulturních památek, z hlediska jeho historie a významu je třeba k němu jako k památce přistupovat. Vždyť je to jeden z mála ryze funkcionalistických objektů ve městě,“ říká senátor a starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar. „Dům je dnes v průměrném technickém stavu, ale celkově je jeho vzhled morálně zastaralý, poplatný četným nešetrným rekonstrukčním zásahům. Rekonstrukce je proto nezbytná.“
„Cílem přestavby je zejména snížení počtu dislokovaných pracovišť městského úřadu a soustředění na jedno místo v centru tak, aby byl úřad pro občany lépe dostupný a aby došlo k zefektivnění jeho činnosti,“ sdělila Elen Sladká, mluvčí města.


Kdy mají zavřeno

- Stavební úřad: 3. 2 . - 9. 2.
- Živnostenský úřad: 9. 2. - 13. 2.

Odbory sociálních věcí, rozvoje města a oddělení územního plánování už v Panském domě pracují.

TOPlist