Už nasbírali 162 tun papíru
Foto: iDobryDen.cz
Školáci v Traplicích jsou papíroví králové. Za tři dny tradiční soutěže ve sběru papíru nasbírali neuvěřitelných 13,6 tun papíru.
Sběr papíru pořádáme dvakrát ročně už léta. A výsledky máme opravdu skvělé. Spočítali jsme, že za posledních pět let jsme do sběrných surovin odevzdali 162 409 kilogramů, prozradila Eva Haberlandová, učitelka traplické základní a mateřské školy. Výkon je o to úctyhodnější, že ji navštěvuje jen 196 dětí. Každé tak za tři dny nasbíralo v průměru 69,5 a za pět let pak 828,5 kilogramu.
Traplické děti nesklízejí obdiv poprvé. V lednu třeba sedmáci během týdenní humanitární sbírky nashromáždili 228 kusů dioptrických brýlí, které odletěly do Středoafrické republiky na pomoc potřebným.