Uzavírka je tady. Hradiště očekává kolaps v dopravě

Uzavírka je tady. Hradiště očekává kolaps v dopravě
Foto: il.  /  Dopravní kolaps - Snad to na Hradišťsku nebude s uzavírkou Huštěnovic, která má trvat až do 15. listopadu, tak horké.
Uherskohradišťsko Zprávy 19 / 09 / 2011

Dnešek dá odpověď na otázku, která už několik dní zajímá tisíce řidičů. Dokáže uzavírka silnice I/55 v Huštěnovicích, která je od pondělního rána až do 15. listopadu v opravě, způsobit dopravní kolaps v Uherském Hradišti?
Dopravní policie je ve střehu, její pokyny budou mimořádně nadřazeny světlům na semaforech.
?„Policisté, kteří budou v exponovaných situacích regulovat provoz na hlavních křižovatkách v Hradišti, vyzývají řidiče, aby důsledně dbali jejich pokynů, které jsou nadřazeny světelným signálům semaforů! Dodržování všech silničních předpisů, stanovených omezení a pokynů policistů je základním předpokladem pro co nejhladší průběh provozu po dobu uzavírky v Huštěnovicích,“ říká Aleš Mergental, mluvčí hradišťské policie.
Silnice se bude opravovat v obou směrech najednou kvůli jejímu úzkému profilu, který nedovoluje jednosměrný provoz. „Ten na tranzitním tahu procházejícím Huštěnovicemi tak bude úplně uzavřen,“ dodal policejní mluvčí Mergental.
Oprava se uskuteční ve dvou etapách. „První část se týká začátku Huštěnovic ve směru od Hradiště po křižovatku se silnicí do Sušic. Tady práce začínají 19. září a skončí 15. října,“ upřesňuje Mergental. „Druhá etapa se týká silnice od křižovatky se silnicí do Sušic až po konec Huštěnovic ve směru do Babic. Silničáři tady mají začít pracovat 16. října a skončit 15. listopadu.“

OBJÍZDNÉ TRASY

Osobní doprava
Uh. Hradiště, Bílovice, Topolná, Napajedla (v obou směrech)
V první etapě, tedy od 19. září do 15. října, bude  jednosměrná objížďka průjezdná ve směru Uh. Hradiště, Jalubí, Traplice, Sušice, Huštěnovice.
Nákladní doprava nad 3,5 t
Objízdné trasy jsou jednosměrné: Uh. Hradiště, Bílovice, Březolupy, Březnice, Zlín - Zlín, Otrokovice, Napajedla, Topolná, Bílovice, Uh. Hradiště.

TOPlist