V centru Brodu vzniká komunitní centrum

V centru Brodu vzniká komunitní centrum
Foto: Charita Uherský Brod  /  Práce pokračují podle plánu, otevírat se bude v lednu 2021.
Uherský Brod Zprávy 18 / 11 / 2020

Přímo v centru Uherského Brodu, v jedné z budov na Masarykově náměstí, začne od ledna příštího roku působit víceúčelové komunitní centrum. Provozovat ho bude tamní Charita.

„Komunitní centrum v regionu zcela chybí, veřejnost po něm řadu let volá, a proto nepochybujeme, že své využití najde. Toto zařízení umožní především setkávání rozličných skupin lidi, například nemocných a hendikepovaných se zdravými, seniorů s mladými lidmi, nabídne programy pro osamocené lidi a podobně. Plánujeme i edukační programy, jako například kurzy práce na počítačích pro seniory, přednášky, volnočasové aktivity a mnohé další,“ přibližuje ředitel brodské Charity Petr Houšť s tím, že k zakoupení budovy pomohla unijní dotace.

Místní novinku Charity vítají. „Můj tatínek má 73 let, ale je čilý a stále hledá nové aktivity. Před nedávnem jsme se spolu domlouvali, že ho naučím základům práce na počítači, ale zatím jsem se kvůli nedostatku času k tomu nedostal. Nepochybuji, že by tatínek do takových kurzů, ale i třeba na přednášky o zdraví, cestování a podobně, rád docházel,“ podotkl jeden z oslovených obyvatel. 

Tagy článku

TOPlist