V Drslavicích už začalo léto. Potrvá o měsíc déle

V Drslavicích už začalo léto. Potrvá o měsíc déle
Foto: ilustr. web  /  Drslavice
Drslavice Zprávy 10 / 06 / 2015

Na začátek astronomického léta si ještě budeme muset počkat, začne až 21. června přesně v 18:37,33 hodin. V Drslavicích na to ale nečekají, už od minulé soboty tady rozjeli nový projekt Drslavské léto 2015.
Proč tak brzy? „Jsem teplomilný a na léto se těším už od ledna, proto ten posun,“ směje se starosta Rostislav Mihel. „Ale teď vážně. Dlouhodobě mě trápí nízká účast návštěvníků kulturně-společenských akcí, které pořádají místní hasiči, sportovci, ale i obec. Organizační příprava bývá v našich podmínkách časově i finančně náročná, a když pak pořadatel prodělá, je to špatné. A pokud se situace nelepší v řádu let, musí dojít ke změně. A s tou nyní jako obecní úřad přicházíme,“ vysvětluje Rostislav Mihel.
Obec se proto postupně dohodla se všemi místními organizacemi, aby se všechny akce dostaly pod jedna, tedy obecní křídla. Tak vznikl harmonogram jak termínů, tak i nákladů na jednotlivé akce. V dubnu pak následovala jednání s obchodními partnery a sponzory. Výsledkem je finanční zabezpečení všech třinácti chystaných akcí. Pro návštěvníky to znamená, že u části akcí jim obec může nabídnout vstupné  buď zcela zdarma nebo za symbolickou cenu 50 korun. „Celkový výtěžek ze vstupného pak připadne spolku, který akci organizačně zajistí. Nízká cena vstupenky může být spolu s bohatým doprovodným programem jednotlivých akcí natolik atraktivním faktorem, že přiláká množství návštěvníků,“ doplňuje Rostislav Mihel. „Osobně jsem přesvědčen, že s množstvím účastníků produkcí, kteří by do naší obce neměli důvod jindy zavítat, vzroste i povědomí o pohostinnosti místních lidí a také o tom, jak turisticky zajímavou a krásnou slováckou obcí Drslavice jsou. To je ale podle mého přesvědčení pouze sekundární efekt. Tím hlavním je posílení mezigenerační spolupráce mezi členy spolků, mládeží, seniory a potažmo všemi aktivními občany Drslavic.“
Přehled akcí najdete na www.idobryden.cz nebo přímo na www.drslavice.cz.

TOPlist