V kraji i první dvojčata

V kraji i první dvojčata
Foto: SV  /  Bořek a Bruno Veselí - To jsou jména zřejmě prvních dvojčat ve Zlínském kraji, která pocházejí z Uherského Ostrohu. Hned po porodu se s nimi nechaly vyfotit jejich babičky, Marie Veselá (vlevo) a Anna Kračovská.
Uherský Ostroh Zprávy 10 / 01 / 2010

Nescházelo mnoho a první miminko letošního roku se málem narodilo v Uherském Ostrohu. Nastávající maminka Irma Veselá totiž trávila v porodnici již celý silvestr. Nakonec došlo k porodu o pár dnů později, kdy se narodili kluci jako buci Bořek a Bruno, kteří jsou podle všeho prvními dvojčaty narozenými v letošním roce ve Zlínském kraji.
„Původní termín jsme měli 28. ledna, ale nakonec se to urychlilo. Manželku jsem odvážel do porodnice již 31. prosince dopoledne. K porodu samotnému poté došlo čtvrtého ledna. Jako první se narodil Bořek ve 22.40, který vážil rovná tři kila a měřil 49 centimetrů. Bruno, který se narodil o chvíli později, vážil 3,150 kila a měřil stejně jako jeho bratr,“ uvedl podrobnosti šťastný tatínek Stanislav Veselý.
Veselí si původně přáli smíšený pár, ale to, že jsou z toho nakonec dva kluci, je vůbec netrápí. Další porod proto již neplánují. „Máme teď tři kluky, krom dvojčat ještě dvanáctiletého Richarda, a to plně stačí. Hlavně aby byli zdraví,“ tvrdí za oba rodiče tatínek.
O kluky bude nyní zřejmě dobře pečováno, protože krom rodičů a staršího bratra se na malé caparty již netrpělivě těšily obě babičky, které si oba bratry ihned pochovaly.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace