V Lopeníku nevědí, co se školou

V Lopeníku nevědí, co se školou
Foto: fab  /  Co se školou - Starosta Lopeníku Antonín Dulínek musí řešit i využití staré školy
Lopeník Zprávy 20 / 07 / 2011

Ještě po druhé světové válce žilo v Lopeníku přes 1 200 obyvatel a fungovaly tam dvě školy. Dnes tady nežije ani šestina lidí a jedna ze dvou škol, která obci zbyla, chátrá. Už několik let přitom hledá obec pro objekt kupce s dostatečným kapitálem. „Je to škoda, dříve tam probíhaly i různé tábory a školy v přírodě. Dnes by však případný kupec musel mít rezervované ještě miliony pro nutnou rekonstrukci,“ říká Antonín Dulínek, starosta Lopeníku.
Pokud se kupec ani peníze nenajdou, obec uvažuje alespoň nad dílčím využitím. „Některé rozvody jsou ještě dobré. Chtěli bychom upravit jednu část pro pohotovostní či krizový byt. Zatím to zvažujeme,“ prozradil Dulínek. Z Lopeníku dnes dojíždí do základní školy deset dětí. Kuriózně však ne do dva či tři kilometry vzdálené Březové, ale do deset kilometrů vzdáleného Bánova. 
„Jde o to, že v případě zapadnutí sněhem se dá březovská výuka zvládnout i z domu přes internet. Kuriózně však děti z části „od Březovska“ dojíždí do Bánova a děti, které by to měly blíž do Bánova, zase jezdí do Březové,“ podotkl starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace