V ordinaci léčí dva doktoři, lidé už nemusí dojíždět

V ordinaci léčí dva doktoři, lidé už nemusí dojíždět
Foto: ilustr. web
Kněžpole Zprávy 24 / 01 / 2017

Novou ordinaci v Kněžpoli, kterou obec postavila za 1,7 milionu korun, obsadí dva praktičtí lékaři. I když výběrové řízení vyhrál dlouholetý obecní lékař Jiří Lapčík, do podnájmu si nakonec vezme i Františka Pospíšila. Důvod je jednoduchý, drtivá většina obyvatel totiž patří mezi jejich pacienty.
„Boj o ordinaci tak skončil nejlepším možným výsledkem, nové prostory využijí oba lékaři, kteří se přihlásili do výběrového řízení. Výhodnější nabídku sice podal doktor Lapčík, který získal od obce nájemní smlouvu, ale zároveň jsme posvětili, aby vzal do podnájmu kolegu Pospíšila,“ prozradil Petr Knot, starosta Kněžpole. Jelikož lékaři byli o možné spolupráci informováni už při prohlídce pronajímaných prostor, jejich dohodě nic nebránilo. „Doktor Lapčík už ostatně v nabídce na pronájem ordinace možnost spolupráce deklaroval,“ podotkl Knot.
Obec se pustila do stavby právě kvůli Jiřímu Lapčíkovi, který předloni dostal výpověď z nájmu stávajících prostor. „Zachování lékařské péče je a vždy bude naší prioritou, hlavně kvůli starším občanům. Dojíždění je pro ně už velkou komplikací,“ zdůraznil starosta. Ordinace, ve které jsou podle platné legislativy čekárna, sesterna, zázemí pro lékaře i sociální zařízení, zaplnila léta nevyužitou proluku mezi kulturním zařízením a rodinnou zástavbou. Stavba si vyžádala více než 1,7 milionu korun.
Pacientům se nová ordinace otevřela 16. ledna, zatím ji však využívá jen doktor Lapčík, jeho kolega je totiž na dovolené v zahraničí. „Lapčík ordinuje tři dny v týdnu, Pospíšil dva. V jeho případě tak lidem odpadá dojíždění do Jarošova jako doposud,“ těší starostu. Obec si za ordinaci účtuje měsíční nájem 5 tisíc korun plus energie. „Jde jen o symbolickou částku. Stavbu ordinace bereme jako investici do občanské vybavenosti,“ zdůraznil Knot.

TOPlist