V Pašovicích začnou měřit skrytou kamerou

V Pašovicích začnou měřit skrytou kamerou
Foto: ara  /  Pokud nebude rychlost při vjezdu do Pašovic řídit semafor, tak by mohla zhruba v těchto místech stát značka přikazující maximálně sedmdesátikilometrovou rychlost.
Pašovice Zprávy 29 / 04 / 2014

V Pašovicích nepolevují ve snaze zkrotit řidiče, kteří to na sjezdu do obce ve směru od Velkého Ořechova přehánějí s rychlostí. Problém, na který DOBRÝ DEN upozornil poprvé už v lednu, se postupně dostal na stůl zastupitelům, dopravní policii v Uherském Hradišti i Ředitelství silnic Zlínského kraje. Ve stručnosti jde o to, že nájezdová rychlost do první levotočivé zatáčky je u valné většiny řidičů nepřiměřená. Přitom prvním stavením je tady mateřská škola po pravé straně. Ani na dalších místech poměrně krátkého průjezdu celou obcí to však není s dodržováním pravidel nejlepší. „Zkrátka, padesátkou se u nás příliš nejezdí,“ zopakoval starosta Jaromír Čáp.
Situace v minulých dnech nazrála ke konkrétnímu řešení. Prvním krokem může být už zanedlouho instalace dopravní značky snižující nájezdovou rychlost už na kopci nad obcí. Řidič by tak začal rychlost ubírat postupně a do Pašovic by mohl vjet bez prudšího šlápnutí na brzdu nařízenou rychlostí padesát kilometrů za hodinu. „Po jednání zástupců dopravní policie s obcí je tato záležitost, tedy snížení rychlosti z devadesáti na sedmdesát kilometrů za hodinu ještě před příjezdem do Pašovic, nadále v řešení. Stejně jako umístění takzvaného inteligentního semaforu, který dokáže nastavit příliš rychlému vozu červenou,“ říká Milena Šabatová, inspektorka hradišťské policie.
Pašovickou snahou je pořízení zpomalovacího semaforu, který by si obec pořídila za zhruba 170 tisíc korun ze svého. „Kritici záměru argumentují, že podobné zařízení na táhlém sjezdu je nezvyklé a potíže s ním by mohly být především v zimě, kdy hrozí nedobrždění u řidičů, kteří to tady neznají a začnou snižovat rychlost na poslední chvíli. My ale vidíme především klady,“ říká starosta Jaromír Čáp.
Aby policie Pašovicím vyhověla a nákup semaforu povolila, k tomu bude zapotřebí předložit výsledky kontrolních měření. Jejich termíny obec nesdělí, uskuteční se však ještě do letních prázdnin. „Chystáme instalaci skryté měřicí stanice, kterou umístíme postupně na několika místech kolem hlavního průtahu. Výsledky pak předáme policistům. Pokud budou opodstatněné k pořízení semaforu, tak bychom ho mohli mít snad ještě letos,“ řekl starosta Jaromír Čáp.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace