V podkroví DPS vyrostou dva byty

V podkroví DPS vyrostou dva byty
Foto: archiv  /  O bydlení v DPS je velký zájem, pořadník čítá 25 zájemců.
Topolná Zprávy 20 / 10 / 2021

O dva byty se nafoukne Dům s pečovatelskou službou v Topolné. Vzniknou v podkroví, které je aktuálně nevyužité, maximálně občas slouží jako skladiště. Jeho oživení je odrazem trvajícího zájmu o bydlení, obec má už dokonce pořadník.

„Jsme teprve na začátku, čekáme na projektovou dokumentaci, která nám prozradí velikosti bytů i náklady. S realizací počítáme co nejdřív, zájem je velký, není důvod investici odkládat,“ potvrdil Ladislav Botek, starosta Topolné.

Dům s pečovatelskou službou aktuálně nabízí 14 bytů, všechny jsou plné. Nájemníci se přitom moc často nestřídají. „Byt se uvolní v případě, že už nájemník není soběstačný, nedokáže se o sebe sám postarat a najde si zařízení s čtyřiadvacetihodinovou péčí,“ vysvětlil starosta.

Obec má na byty v DPS pořadník, aktuálně na něm figuruje 25 jmen. Poptávka je tak skoro dvakrát vyšší než nabídka. I proto se v Topolné pustí do stavby podkrovních bytů i bez dotace. „Ale samozřejmě vyčkáme na vhodný dotační titul a zkusíme štěstí,“ poznamenal Botek.

Tagy článku

TOPlist