V Tescu to vře, zákazníci trpí

V Tescu to vře, zákazníci trpí
Uherské Hradiště Zprávy 24 / 10 / 2008

Uherskohradišťský hypermarket zanevřel na brigádníky, situace se nelíbí ani odborům

Fronty jako na banány z dob totality musejí absolvovat zákazníci uherskohradišťského hypermarketu Tesco! U pokladen i obslužných pultů. Vedení společnosti totiž zamávalo brigádníkům, což výrazně prodloužilo dobu nakupování. Lidé jsou naštvaní a jejich hněv dopadá na hlavy zaměstnanců.
„Opravdu je to hrůza, poslední týdny se nehodí v Tescu nakupovat. Snad jedině, když si vezmete půl dne dovolenou,“ zlobí se Kamila Dvorská ze Starého Města. A není jediná. Stížnosti se údajně množí jako houby po dešti.
„Ještě tři čtyři týdny nazpět dostávali zákazníci pomalu zboží do tašek, protože bylo hodně brigádníků, ale s tím je konec. V nákupní špičce není výjimkou, že v řadě u pokladny stráví zákazník i padesát minut,“ potvrdil jeden ze zaměstnanců, který si z obavy před výpovědí přál zůstat v anonymitě. Vyhlídky na zlepšení jsou podle něj vesměs nulové, protože pražská centrála Tesco Stores údajně omezila i mzdové prostředky... „Jelikož jsou za dveřmi Vánoce, mám docela obavu, jak to zvládneme. Už teď jsou lidé pěkně nabroušení,“ posteskl si zaměstnanec.
Když Tesco před třemi roky s pompou otevíralo brány, zaměstnávalo 150 lidí, dnes má trvalý pracovní poměr sotva sto dvacítka. Výjimečnou atmosféru přiznává i vedení společnosti, nicméně jde prý jen o dočasný stav. „Brigádníky postupně plánujeme nahradit vlastními zaměstnanci, zejména na pracovní poměr s kratším pracovním úvazkem. Jedním z cílů je mimochodem i zefektivnění služeb v zákaznických špičkách,“ uvedla Eva Karasová, manažerka Tesca. Odliv stálých zaměstnanců kromě přirozené fluktuace však společnost prý nezaznamenala.
Z nervozity, pramenící z blížících se vánočních svátků, obavy Karasová nemá. „Opravdu není důvod k panice. Vánoce jsou tradičně obdobím, kdy se nejvíce nakupuje, a proto se snažíme řídit pracovní hodiny zaměstnanců a využít je v posledních dvou měsících roku, což mohlo vyvolat mylný dojem o nižším počtu zaměstnanců,“ říká manažerka společnosti.
I tak ale Tesco zasedne ke kulatému stolu s odbory. „Jednání je skutečně svolané na dnes, ale víc bych to zatím nekomentoval,“ uvedl Roman Furo, předseda odborů uherskohradišťského hypermarketu. „Na programu jsou body, které už byly domluveny předem, ale jsme připraveni reagovat i na současné aktivity. Naším cílem je udržení sociálního smíru,“ zdůraznila Karasová. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace