V Traplicích vyrůstá nové bezpečné hřiště

V Traplicích vyrůstá nové bezpečné hřiště
Foto: sal
Traplice Zprávy 18 / 05 / 2016

Oblíbené dětské hřiště u obecního úřadu v Traplicích obsadili dělníci, dětem je vstup zakázán. Ale už jen do konce týdne, kdy se hřiště představí ve zbrusu novém bezpečném kabátě. Jeho rekonstrukce si vyžádala 630 tisíc korun, obci odlehčila dotace z ministerstva pro místní rozvoj.
„Hřiště bylo postavené před patnácti lety, každoročně jsme investovali do opravy dřevěných částí tisíce korun a navíc jsme se dostali do bodu, kdy neprocházelo jednotlivými revizemi. Když se proto objevila dotační výzva, sáhli jsme po ní,“ uvedl Milan Rozum, starosta Traplic. Největším problémem podle něj bylo kotvení starých dřevěných prvků, které u země uhnívaly... „Odhalené betonové plochy byly nebezpečné pro děti, což je hlavní důvod rekonstrukce. Hřiště už ani nevyhovovalo normám,“ pokračoval Rozum.
Dělníci na hřišti odstranili původní herní prvky a nainstalovali nové, od pružinových houpadel, houpačky až po šestihrannou prolézačku s lanovými a lezeckými prvky. Samozřejmě nezapomněli ani na dopadové plochy. To vše za 630 tisíc korun. Obci proto přišla vhod dotace 400 tisíc korun od ministerstva pro místní rozvoj. „Hřiště je hojně využívané, zaslouží si naši pozornost. A proto v příštím možná ještě doplníme další prvky, ale už výhradně z vlastního rozpočtu,“ doplnil traplický starosta.

TOPlist