Vanesska není milionářka

Vanesska není milionářka
Foto: il.
Kunovice Zprávy 05 / 12 / 2011

 Rodiče dvouleté Vanessky Sečkárové, která trpí zákeřnou svalovou atrofií, byli mile překvapeni, když si v týdeníku DOBRÝ DEN přečetli, že je na kontě pro jejich holčičku téměř milion korun. Ještě větší překvapení je však čekalo na kunovické radnici, která účet spravuje. Ze zveřejněné sumy 910 948 je ve skutečnosti údajně jen desetina...
„Je mi líto, že na účtu milion není, moc bych si přála, aby to byla pravda,“ tvrdí starostka Kunovic Ivana Majíčková, která nesprávnou částku  poslala redaktorovi DOBRÉHO DNE textovou zprávou. Že by sama udělala chybu, to ale nepřipustila. Jak podle ní informace spatřila světlo světa? „Nedopatřením, nedorozuměním, chybou, souhrou různých náhod, třeba si s námi zahrál tiskařský šotek, kdo ví?“ píše ve svém vyjádření starostka. Na kontě Vanesska je podle ní aktuálně 91 151 korun.
Údajná štědrost lidí rodiče nesmírně potěšila, náklady na ošetřování Vanessky jsou totiž vysoké. „Každé finanční podpory si moc vážíme, je příjemné vědět, že osud malé leží na srdci i cizím. Ale v konečném důsledku nám může chyba ublížit. Když půjdeme žádat o peníze, někdo si třeba řekne, že jim milion nestačí...,“ říká Evžen Sečkár, tatínek nevyléčitelně nemocné holčičky.
Rodiče Vanessky stav konta nesledují, z peněz ukrojili jen jednou. Hned zkraje zakoupili kočárek a léky z Ameriky. A sbírka přitom běží už více než dvacet měsíců. „I když jsou to peníze pro malou, bereme je jako rezervu. Ale na druhou stranu, třeba jen léky přijdou měsíčně na tisíce korun,“ říká Sečkár.
Konto veřejné sbírky pro Vanessku je 43-6512240267/0100. Přispět je možné i do pokladničky na všech předvánočních akcích v Kunovicích.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace