Vánoční DVD nabízí i pohledy z ptačí perspektivy

Vánoční DVD nabízí i pohledy z ptačí perspektivy
Foto: ilustr., web - www.vyletnik.cz  /  Uherské Hradiště
Uherské Hradiště Zprávy 22 / 12 / 2014

Pátý díl průvodce Za památkami a historií královského města Uherského Hradiště je na světě. DVD, které je filmovou kronikou a ideálním vánočním dárkem, mapuje proměny města od sametové revoluce v roce 1989 až po současnost.
„Jak už je zvykem, i pátý díl je rozdělen do tří částí. První jsme věnovali správnímu a urbanistickému vývoji, druhý veřejné a hromadné výstavbě a třetí péči o památky,“ prozradila Blanka Rašticová, historička Slováckého muzea, která se už tradičně ujala role scenáristky. Novinkou jsou „letecké“ záběry z kamery na dronu. „Pohledy z ptačí perspektivy určitě diváky zaujmou, jsou zpestřením DVD,“ pokračuje Rašticová.
O český komentář se opět postaral Vladimír Doskočil, herec Slováckého divadla, k dispozici je ale i německá a anglická verze.
I když pětidílná série průvodce dorazila do současnosti, Rašticová nevylučuje, že vydá ještě jeden bunusový díl. „Říká se, že v nejlepším se má skončit, ale přesto mám ještě malé osobní předsevzetí udělat Mařatice, které si to zaslouží,“ prozradila historička.
DVD nabízí pětatřicetiminutový pohled do nejbližší historie, stojí 80 korun a je k prodeji v informačním centru a Slováckém muzeu.

TOPlist