V Brodě se dobře podniká

V Brodě se dobře podniká
Foto: fab  /  Dobře se podniká - Brodští podnikatelé si podmínky pro obchod ve městě chválí.
Uherský Brod Zprávy 30 / 04 / 2009

Někomu se to může nezdát, někdo s tím může nesouhlasit, ale slovy klasika je to tak vše, co s tím může dotyčný udělat. Je to černé na bílém. V rámci Zlínského kraje je Uherský Brod nejlepší lokalitou pro podnikání, a může se tedy pyšnit titulem Nejlepší město pro byznys Zlínského kraje 2009. Rozhodli o tom sami podnikatelé. Soutěž vyhlásil časopis Ekonom.
Starostu města Ladislava Kryštofa  samozřejmě toto ocenění těší.
„Jedním z našich plus je i skutečnost, že jednou za čas pořádáme informativní schůzky pro podnikatele,“ zamyslel se Kryštof nad důvody, proč Uh. Brod v letošním ročníku za sebou nechal ostatní města Zlínského kraje. Jistou výhodu má pro město i poloha blízko hranic. Řada Slováků totiž spojí výlet do města Komenského s nákupem či využitím dalších služeb.
„Není to nejhorší. I na úřadech jsem se zatím nesetkal s nějakou neochotou. Snad jen živnostenský úřad kdyby více pátral po černých podnikatelích, než zkoumal a pokutoval za každou banalitu ty zavedené,“ sdělil jeden z uherskobrodských živnostníků, jak vidí podnikání ve městě. Redakci se představil jako Pavel.
Jak dopadne krajský vítěz v celorepublikovém srovnání, to se teprve rozhodne.

TOPlist