Ve fondu je o 600 tisíc víc, zájem o příspěvek je velký

Ve fondu je o 600 tisíc víc, zájem o příspěvek je velký
Foto: ilustr. web
Uherský Brod Zprávy 27 / 04 / 2016

Až do posledního října přijímají v Uherském Brodě žádosti o dotaci na zasíťování pozemků pro bydlení v rodinných domech. „Letos můžeme uspokojit až patnáct žadatelů. Pro každého je připraveno 200 tisíc korun,“ sdělil Petr Vrána, místostarosta zodpovědný za ekonomiku města. Brod letos navýšil fond o 600 tisíc korun. „Na základě rozpočtových změn se dotace do fondu pro rozvoj bydlení mohla zvýšit na tři miliony korun. Zdrojem je přitom nejen městský rozpočet, ale také deset procent z částky za prodaný majetek,“ doplnil Petr Vrána.
Kromě úpravy celkové částky se změnil také text podmínek pro získání dotace. „Vypustili jsme z něj slovo „stavebník“, neboť ten dnes může být odlišný od majitele, pro kterého dům staví. Je to sice drobná, ale důležitá novela,“ vysvětlil místostarosta.
V Uherském Brodě je o stavbu rodinných domů zájem. K nejžádanějším lokalitám patří ta Nad zámkem, kde je k dispozici na 150 parcel. „Staví se tady na etapy, o místa je velký zájem,“ upřesnil Petr Vrána.
Další lokalitou, která má potenciál pro solidní rozvoj, je Nový Újezdec. „Je zde plocha až pro šedesát nových domů. Developer zde navíc vykoupil pozemky a chystá další zasíťování,“ doplnil starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.
Bližší informace a formuláře žádosti naleznete na internetové stránce města.

TOPlist