Velehradskou obsadili dělníci

Velehradskou obsadili dělníci
Foto: ilustrační foto
Staré Město Zprávy 25 / 09 / 2019

Obyvatelé dvacítky rodinných domů ve Velehradské ulici se musí obrnit trpělivostí, pod jejich okny na dva měsíce rozbila stan stavební firma, která rozjela dlouho očekávanou revitalizaci. Radnice za proměnu ulice ze 70. let zaplatí 7,4 milionu korun.
„Ulice je ještě původní, za dobu její existence je netknutá. I přesto není úplně v katastrofálním stavu, ale už si opravu opravdu zaslouží,“ je přesvědčený Josef Bazala, starosta Starého Města.
Stavaři se postarají o nový koberec příjezdové komunikace k rodinným domům, chodníky, vybudují nová parkovací místa, zrekonstruují stávající a částečně udělají nové veřejné osvětlení. „Ještě opravíme část příjezdové cesty směrem k Dolině, kde jsou ještě kočičí hlavy, a taky sběrné místo,“ dodal Bazala.
Radnice ještě před povoláním stavařů do zbroje řešila problémy lidí s kanalizačními přípojkami. „Hlavní řad je vodáren, přípojky ale majitelů rodinných domů. Když jsme avizovali, že se pustíme do opravy ulice, vyzvali jsme je, ať prověří stav přípojek a případně je vymění za nové, aby pak nerozkopávali nový koberec. Jenže soukromá firma asi jedenáct domů připojila bez konzultace s vodárnami na špatném místě,“ rozplétá problém Bazala. Když lidem přišla od vodáren výzva, ať vše uvedou do původního stavu, krve by se v nich nedořezal… Do hry ale vstoupila radnice a vytrhla jim trn z paty. „Společnost už vše napravila v rámci reklamace,“ potvrdil starosta.
Stavební práce skončí v polovině listopadu, účet se vyšplhá na 7,4 milionu korun. „Věřím, že to lidé dva měsíce vydrží, byť s dávkou trpělivosti. Výsledek bude stát za to,“ zdůraznil Bazala.

TOPlist