Veřejná sbírka opraví chátrající letouny

Veřejná sbírka opraví chátrající letouny
Foto: sal  /  V Kunovicích usilují o zastřešení leteckého muzea, které ukrývá několik unikátů. Na podporu muzea půjde i výtěžek z prodeje nástěnného kalendáře. Jeho vznik podpořila i modelka Martina Hlavničková, účastnice letošní soutěže Česká Miss.
Kunovice Zprávy 14 / 05 / 2014

Chátrajícím exponátům Leteckého muzea v Kunovicích svitla jiskérka naděje na prodloužení života. Zlínský kraj posvětil veřejnou sbírku na jejich opravu. O založení sbírkového účtu se lví měrou postarala Ivana Majíčková, starostka Kunovic.
„Už řadu let přemýšlíme, jak investovat peníze do záchrany exponátů, které nejsou ve vlastnictví města ani muzea, ale Slováckého aeroklubu. A založení sbírkového účtu je nejlepší možné řešení,“ uvedla Majíčková, starostka Kunovice, které účet budou spravovat. „Je to super, lidé mi často píšou, že jsou ochotni přispět, finančně nebo dárcovskou DMS, ale doposud to byl problém. Teď stačí poslat peníze na účet,“ těší Martina Hrabce, jednoho z nadšenců a milovníků vzdušných veteránů, který je iniciátorem projektu Zachraňte letecké muzeum.
Záchrana spočívá ve výstavbě hangáru, do kterého se letecké klenoty přemístí. Pod širým nebem totiž trpí a hrozí jejich zánik. Pomoc už přislíbilo město, ale i letecká společnost Aircraft Industries, Střední škola letecká a hejtmanství.
Číslo sbírkového účtu je 107-2405130267/0100.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace