Veselí uspořádá veřejnou dražbu náměstí 24. dubna

Veselí uspořádá veřejnou dražbu náměstí 24. dubna
Foto: ilustr., web
Veselí nad Moravou Zprávy 09 / 06 / 2014

Náměstí 24. dubna, kterému Veselané neřeknou jinak než „bramborové“, bude na prodej. Přesněji plochy pro celkem sedm parcel, na kterých by měly vyrůst rodinné domy. Pro lokalitu, s níž si ve městě dlouho nevěděli rady, se tak konečně nabízí řešení, se kterým by už nikdo neměl mít vážný problém. Pro náměstí se hledalo využití několik desetiletí. I když se s volnou plochou u hlavního tahu počítalo už od osvobození v roce 1945 jako s rezervou pro bytovou výstavbu, postavila se tady jen školka.
„Prázdným prostorům se po válce začalo říkat náměstí, a protože se využívalo pro zemědělskou výrobu, jeho původní název bylo „erteplové“,“ vysvětlil už dřív současný starosta Miloš Kozumplík. Také za jeho éry se objevilo několik plánů. Jen za poslední čtyři roky to byl projekt na vznik aquaparku, plán na proměnu v klidovou zónu oddělenou protihlukovou stěnou, klasický park nebo prodej plochy soukromníkům. Avšak nakonec vždy zůstalo jen u vizí, plochu pravidelně využívaly jen cirkusy. Tomu však má brzy odzvonit, zastupitelé budou právě dnes jednat o naplnění původního plánu, tedy o stavbě domů.
„Lokalita náměstí 24. dubna je už několik let určena platným územním plánem k výstavbě rodinného bydlení. Vždy se však naráželo na omezení hygienickými předpisy z hlediska odhlučnění od silnice I/55. Původní varianta počítala s tím, že by podél silnice vyrostla v první etapě řada živnostenských domů. Tedy prodejny, kanceláře či drobné provozovny, a ta by odhlučnila zbývající plochu pro výstavbu rodinných domů,“ vrací se do nedávné historie místostarosta Petr Kolář. „Jenomže ani přes opakovanou nabídku se dosud nenašel zájemce - investor pro tyto živnostenské domy. Proto zhruba před půl rokem byla celá plocha náměstí nabídnuta k prodeji pro výstavbu rodinných domů jako celek - tedy pro možný developerský projekt. Ani v tomto případě se však nenašel žádný zájemce, který by splnil všechny stanovené podmínky. Proto jsme připravili upravenou nabídku prodeje, která počítá s rozdělením plochy na celkem sedm parcel pro výstavbu solitérních rodinných domů a zároveň ponechává dostatečnou plochu zeleně.“
Pokud dnes zastupitelé tento záměr schválí, prodej by se mohl už brzy uskutečnit formou veřejné dražby. „Předpokládáme, že by k tomu mělo dojít během září,“ upřesnil místostarosta Petr Kolář.

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace