Věž kostela sv. Ducha už slouží jako vyhlídka

Věž kostela sv. Ducha už slouží jako vyhlídka
Foto: sal  /  Nový turistický tahák Starého Města.
Staré Město Zprávy 28 / 09 / 2016

Jižní věž kostela svatého Ducha na náměstí Velké Moravy otevřela náruč turistům. Kdo vyšlape 231 schodů do výšky 43 metrů, uvidí nejen Staré Město, ale i Uherské Hradiště jako na dlani. Za vyhlídku zaplatí 10 korun.
„Věž zůstane otevřená celoročně od úterý do neděle. Jelikož je přístupná z jezuitského sklepa, který je součástí Event centra, otevírací doba kopíruje jeho provoz. Vstup je na vlastní nebezpečí, lidé musí dodržovat provozní řád,“ informoval Josef Bazala, starosta Starého Města.
Město má tak novou atrakci. O její oživení se postarala farnost z radniční dotace 1,3 milionu korun. „Věž máme teď od farnosti v nájmu, ročně platíme jednu korunu. O provoz a údržbu vyhlídky se postará Sportovní a kulturní centrum, příspěvková organizace města, do jejíž pokladny půjde i výtěžek ze vstupného,“ dodal Bazala. Farnost do budoucna zvažuje zpřístupnění i druhé věže, ale záleží na finančních prostředcích.
Jižní věž je otevřená od úterý do pátku od 9 do 17 hodin a o víkendech od 11 do 17 hodin. „Návštěvníky určitě čeká zajímavý zážitek, z věží se pokochají pohledem na Chřiby, Karpaty, Hostýnské nebo Vizovické vrchy,“ prozradil Bazala.

TOPlist