„Vězení“ vystřídaly skříňky

„Vězení“ vystřídaly skříňky
Foto: ilustr. web
Tupesy Zprávy 15 / 03 / 2016

Školáci v Tupesích si už při vstupu do šaten nepřipadají jako v nápravném zařízení. Zastaralé kovové klece z roku 1978 totiž nahradily moderní uzamykatelné skříňky, které zamezí i případným krádežím. Obec na proměnu šaten uvolnila skoro 940 tisíc korun.
„Staré drátěné klece už byly i nebezpečné, trčely z nich dráty. Nahradilo je 168 skříněk, pro každého žáka jedna,“ potvrdil Oldřich Vávra, starosta Tupes. Stavební dělníci se postarali také o novou podlahu, opravu elektroinstalace a výměnu zařizovacích předmětů. „Nové šatny jsou pohlednější a hlavně praktičtější. Žáci si v nich mohou nechat učebnice, pomůcky nebo cvičební úbor. Výrazně se ulehčí i úklid, dříve se totiž po zemi válely nejen boty, ale často i oblečení,“ připomněl starosta.
Školu v Tupesích navštěvuje 163 dětí, nejen místních, ale i z Břestku a Zlechova. Rekonstrukce šaten přišla na více než 935 tisíc korun, obec se ještě snaží dosáhnout na dotaci 400 tisíc z ministerstva pro místní rozvoj. „Kdyby to vyšlo, bylo by to super.  Určitě by to byla velká odměna i pro školáky, kteří se na projektu sami podíleli. Tvořili barevné a funkční návrhy, modely šaten a navrhovali i jejich podobu. Zjistili by, že komunitní plánování má smysl. Ale uvidíme,“ říká Vávra. Šatnami však investování do školy nekončí, obec už pracuje na bezbariérovosti a vylepšení sociálního zázemí.

TOPlist