Víceúčelové hřiště? Bez dotace stále jen sen

Víceúčelové hřiště? Bez dotace stále jen sen
Foto: ilustr. web
Huštěnovice Zprávy 18 / 02 / 2016

Už podruhé se obec Huštěnovice postaví do fronty na dotaci z ministerstva školství, s jejíž pomocí plánuje proměnit nevyužitou travnatou plochu ve víceúčelové hřiště. Když opětovně vyhoří, není vyloučené, že napřesrok sáhne do vlastní „kapsy“. „Stále častěji se ozývají hlasy lidí, že víceúčelové hřiště v obci prostě chybí. Hlavně starším dětem, které už vyrostly z prolézaček a houpaček,“ říká Aleš Richtr, starosta Huštěnovic.
Vytoužené hřiště má vyrůst vedle fotbalového hřiště na bývalém asfaltovém hřišti, dnes travnaté ploše. Jelikož ale projekt počítá s investicí zhruba 4 miliony korun, obec zkouší dotační štěstí. Loni se však mezi vyvolenými neobjevila. „Zkoušíme to ještě podruhé, uvidíme. Každopádně plánujeme postavit víceúčelové hřiště s umělým povrchem a oplocením, které by sloužilo na tenis, házenou, fotbal i basketbal,“ prozradil Richtr. Součástí projektu je i dětské hřiště pro nejmenší, osvětlení a mobiliář.
Z ministerstva školství může do Huštěnovic „přitéct“ až polovina nákladů. „Když neuspějeme, v příštím roce možná postavíme hřiště sami. Ale to samozřejmě záleží na zastupitelstvu,“ podotkl Richtr.

TOPlist