„Vítejte na sídlišti Východ! Na místě s tragickým parkováním“

„Vítejte na sídlišti Východ! Na místě s tragickým parkováním“
Foto: Fb  /  „Lidová tvořivost“ v podání obyvatel hradišťského sídliště Východ. Na voze se slovenskou registračkou, který stojí dlouhé měsíce na jednom místě, se objevil poutač, který přesně vystihuje současnou situaci s parkováním.
Uherské Hradiště Zprávy 09 / 02 / 2020

„Vítejte na sídlišti Východ! Na místě s tragickým parkováním, které nemá město v plánu nijak řešit.“ Kritikou na panelu, kopírujícím vizuální styl informačního a navigačního systému města, upozornili obyvatelé největšího sídliště na akutní nedostatek parkovacích míst. Vozidla stojí prakticky všude a často ohrožují bezpečnost silničního provozu. Radnice sice před problémem nestrká hlavu do písku, ale řešení zatím nemá.

„Už o půl šesté večer není kde zaparkovat. Auta tak stojí, kde se dá. Klidně i na trávě, v zákazu stání nebo v autobusovém zálivku. Lidé přitom riskují pokuty, ale přece nepůjdou pěšky od Kauflandu…,“ kroutí hlavou Iva Bartošková, jedna z obyvatelek sídliště, podle které se situace rok od roku zhoršuje. „Je to katastrofa, což je i důsledek výstavby bytových domů, kde jsou sice parkovací místa, ale určitě neodpovídají počtu vozidel, kterými disponují jejich obyvatelé. I oni totiž parkují všude možně,“ zlobí se Bartošková.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

TOPlist