Vizitka Slavkova? Křižovatka

Vizitka Slavkova? Křižovatka
Foto: fab  /  Křižovatku ve Slavkově by chtěl místní úřad zkrášlit.
Slavkov Zprávy 12 / 02 / 2011

Slavkovu chybí klasická náves. Dominantní prostor tady tvoří kuriozně křižovatka mezinárodní silnice na Slovensko. A právě s tímto prostorem má místní starosta nové plány.
„Každý, kdo projíždí Slavkovem, zná v podstatě jen tuto křižovatku, která je tak pro obec jakousi vizitkou. I z těchto důvodů bychom rádi tento prostor celkově zkulturnili,“ vysvětlil Libor Švardala, starosta Slavkova. Už od loňska je navíc na křižovatce nový režim. Parkoviště muselo ustoupit autobusům, ty však na oplátku jen nepřibrzdí na silnici, ale zajedou až do obce. Slavkov se také může pochlubit obslužností, o jaké si některá městečka mohou nechat jen zdát. Zastavují tu totiž mezinárodní linky, které jedou z Brna na Slovensko a naopak.
„Je to určitě velmi příjemné, když se můžou lidé dostat do Brna přímo bez přestupů. Hlavně pro studenty je to velká výhoda. Sám jsem to při studiích rád využíval,“ doplnil starosta. Do úpravy křižovatky, která by zahrnovala například výměnu zastávek, se však obec pustí nejdřív za rok, spíš však ještě později. „Letos bychom chtěli dofinancovat rozjeté  projekty a stabilizovat rozpočet. Pak se uvidí, do čeho se rozhodneme investovat,“ podotkl starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace