Vlajky kradou mladí, staří…

Vlajky kradou mladí, staří…
Foto: fab
Lopeník Zprávy 31 / 07 / 2009

Rozhledna na Velkém Lopeníku se střídavě může či respektive mohla chlubit třepotajícími se vlajkami České a Slovenské republiky. Na poslední větší akci, která se na rozhledně uskutečnila, přibyla na vrcholu i vlajka Evropské  unie. To vše je však minulost. Trpělivost došla. Vlajky se nedají obnovovat donekonečna. Díky několika nenechavcům tak přišla rozhledna o své „opentlení“.
„Bohužel se ty vlajky někdy kradou. Ale snad tentokrát vydrží déle. Jednou se nám stalo, že ji někdo po pár dnech dokonce vrátil,“ tak mluvil starosta Lopeníku Vojtěch Vráblík asi před měsícem, když na rozhlednu umisťoval vlajku EU. Po pár týdnech byla rozhledna bez zástav. A starosta už nemá pro nenechavce dobrého slova.
„Možná by pomohlo tam ty vlajky dávat jen při akcích. Na trvalo se to očividně neosvědčilo,“ sdělil manažer mikroregionu Bojkovsko Pavel Kuča. To potvrzuje i starosta Vráblík.
„Nová vlajka stojí několik set. Nezbývá nám než rezignovat na trvalé umístění a vždy je po větších akcích odnášet,“ povzdechl si starosta.
Kdo ale má tolik drzosti a i trpělivosti, aby z vrcholku rozhledny vlajky kradl?
„Je to jedno. Mladí, nebo staří. Jednou jsem v okolí rozhledny ještě uklízel a jedna turistka mě upozornila, že tam někdo krade vlajku. Vyběhl jsem nahoru a přistihl tam skupinku žen i mužů asi kolem padesáti let. Když mě viděli vybíhat nahoru, vlajku jen tak položili a dělali jakoby nic,“ prozradil těžko uvěřitelný zážitek starosta. A i na hanobení státních znaků došlo.
„Ano, nějací mladíci tam nějakou vlajku spálili. Nešlo už ale poznat, zda českou, či slovenskou. Tu druhou totiž zase ukradli,“ dodal Vráblík. Takové jednání je snad téměř pro všechny nepochopitelné.
„Co tam vůbec lezou? Já nepochopím, že nějakým vandalům stojí za to plahočit se po kopcích a ničit zázemí pro turisty. To mluvím například o zničených, počmáraných či spálených ukazatelích a informačních panelech, na které při svých toulkách s kamarády také narážíme,“ svěřila se turistka Pavla Hálová.

autor: LUKÁŠ FABIÁN
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace