Vlčnov končí s výkupy pozemků pro nový areál, na řadě je obnova bazénu

Vlčnov končí s výkupy pozemků pro nový areál, na řadě je obnova bazénu
Foto: ara  /  Vlčnovský starosta Jan Pijáček s projektem, podle kterého by se mohl stavět sportovně-rekreační areál.
Vlčnov Zprávy 03 / 04 / 2015

„Bazén? Ten je po klinické smrti.“ Starosta Vlčnova Jan Pijáček hovoří o stavu obecního koupaliště otevřeně a bez výmluv. Přímočarost je na místě, povrch na první pohled zdevastovaného bazénu ani lépe popsat nelze. „Sice jsme ještě nezahájili projekční přípravu, ale technologicky by náprava mohla být rychlá. Pokud to půjde, tak se rekonstrukce uskuteční ještě letos formou položení těžké bazénové fólie,“ přibližuje starosta. „Cenu bez projektu ještě nelze říct, snad bychom vše mohli zrealizovat do dvou milionů,“ odhadl starosta.
Chystaná změna na koupališti je druhým krokem na cestě, na jejímž konci má být vznik Sportovně-rekreačního areálu Vlčnov. Pod tímto názvem se skrývá zóna pro aktivní i pasivní sportovce, ale také pro všechny, kteří hledají místo pro relaxaci a oddech. „Postupně chceme okolí koupaliště a stadionu proměnit v ucelené, příjemné prostředí pro sportovní a relaxační aktivity. Vycházíme přitom ze zkušeností a znalostí potřeb jednotlivých sportovních aktivit v obci. Máme tady na osmadvacet spolků. Ne všechny jsou samozřejmě sportovní, ale i ty občas využívají sportoviště k činnosti,“ říká Jan Pijáček.
Vůbec prvním krokem, který projekt odstartoval, byl výkup pozemků nutných třeba pro vznik parkoviště. „Nyní už jsme téměř u konce, ucelená plocha se tak začíná rýsovat,“ poznamenal starosta.
Projekt bude částečně vycházet z makety, kterou pro obec už dřív vytvořila Lucie Eibensteinerová. Architektka vyhrála ještě coby studentka soutěž na budoucí podobu areálu. Její návrh počítá také se vznikem slunečních lázní přímo ve svahu nad bazénem, který by se dal v zimě využít také jako kluziště. Zázemí by lidé našli v menší restauraci.
Ani v případě víceúčelového areálu ještě nelze hovořit o nákladech. „Není totiž stále jisté, ze kterých fondů by se mohlo začít čerpat. Pokud bychom se měli pustit do práce a hradit je ze svého, jinak než na etapy to nebude možné. Nemůžeme jedním projektem ohrozit další obecní potřeby,“ upozorňuje Jan Pijáček a dodává: „Proto dlouhodobě šetříme. Loňský přebytek na obecním účtu představuje částku 17 milionů korun.“

TOPlist