Vodovod povede z Bzence až do Velké, připojí se i Lipov

Vodovod povede z Bzence až do Velké, připojí se i Lipov
Foto: ilustr., web
Lipov Zprávy 15 / 11 / 2013

Potíže s nedostatkem vody, které v létě pravidelně trápí Velkou nad Veličkou, by mohla když ne vyřešit, tak alespoň významně potlačit nová „vodovodní dálnice“. Jihomoravské vodárny a kanalizace se vážně zabývají myšlenkou připojení obce Velká nad Veličkou, ale také Tasova a vodojemu Lipov-Louka na vodovod, který už funguje na trase Bzenec - Veselí nad Moravou - Dražky.
Ze smělého projektu, který kvůli nedořešeným výkupům pozemků a několika dalším věcným břemenům zatím nemá konkrétní obrysy - chybí jak časový rozvrh, tak finanční náklady - by mohla těžit také Blatnice pod Svatým Antonínkem. „Tato obec se totiž už na jaře 2014 připojí na náš vodojem, který je přímou součástí plánu jihomoravských vodáren,“ říká Miloslav Jagoš, starosta Lipova.
Jeho obec je jednou z mála na Veselsku, kterou nedostatek vody netrápí. „Máme vydatné vlastní zdroje. I když jde zatím jen o plány, které by se nezrealizovaly dříve než v roce 2017, ale to je jen můj optimistický odhad, naše zastupitelstvo už s napojením souhlasilo. Přípojka na Tasov by nás vyšla na pět milionů, ostatní náklady by hradily vodovody ze svého,“ sdělil lipovský starosta.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace