Volby nanečisto Valentu potěšily, ale obhajobu má v rukách rodina

Volby nanečisto Valentu potěšily, ale obhajobu má v rukách rodina
Foto: sal, web  /  Zatím jediným známý vyzyvatelem v podzimních senátních volbách je pro Ivo Valentu lidovecký starosta Starého Města Josef Bazala.
Slovácko Zprávy 21 / 01 / 2020

Senátor Ivo Valenta dostal zelenou! Ve volbách nanečisto, které koncem roku uspořádal, se pro jeho obhajobu senátorského mandátu vyslovilo 92 procent všech respondentů! I když je výsledek pro Valentu povzbuzením a výraznou motivací, definitivní rozhodnutí, jestli na podzim půjde do boje, nechává na rodině.
„Výsledek voleb nanečisto je pro mě důležitým signálem v mém uvažování jak dál. Drtivá většina respondentů mi osobně, prostřednictvím SMS, e-mailů nebo webového formuláře vzkazovala, že jsou s mou prací spokojeni a přejí si, abych pokračoval, čehož si nesmírně vážím,“ prohlásil Ivo Valenta, který tak na symbolickém vysvědčení vyfasoval od voličů jedničku. „Jejich hodnocení za mou práci v Senátu je pro mě nejdůležitější. Jedině lidé totiž mají právo posuzovat, jestli jsem naplnil jejich očekávání a dokázal zabojovat za Slovácko v bludišti zákonů i chodeb nepřehledných pražských paláců,“ zdůraznil Valenta.
Avšak definitivní ortel ke své kandidatuře ještě nevyřkl. „Výsledek je pro mě v mnohém určující při vlastním rozhodování, zda pokračovat, nebo předat štafetový kolík. Stejně jako hlas občanů Slovácka je pro mě důležitý názor a postoj rodiny, se kterou se ještě poradím, co a jak dál,“ potvrdil třiašedesátiletý senátor.
V mezičase se Valenta soustředí na rozdělanou práci a dotažení úkolů, které usnadní život na Slovácku. Hned v příštích dnech třeba opět navrhne rozumnou toleranci alkoholu u cyklistů a zatlačí na poslance, aby zvedli ze stolu legislativu, která zastaví Ochranný svaz autorský ve vybírání „výpalného“. „V kalendáři mám i sérii jednání, aby se skutečně rozjela rekonstrukce bývalé věznice v Uherském Hradišti pro potřeby okresního soudu i Muzea totality. Chci pomáhat k zahájení výstavby dálnice D55, která má napojit Slovácko na páteřní dálniční síť. Ale věcí je samozřejmě více,“ dodal Valenta.
Když voliče vyslyší, s určitostí se zatím postaví jen Josefu Bazalovi, starostovi Starého Města. Ostatní kandidáti na senátora zůstávají nejistí.

TOPlist