Volby napadli jen kvůli oslavám, ale nezlobíme se, říká Kryštof

Volby napadli jen kvůli oslavám, ale nezlobíme se, říká Kryštof
Foto: Facebook  /  Senátor Patrik Kunčar s návrhem na přepočítání volebních hlasů u krajského soudu neuspěl, volby jsou platné.
Uherský Brod Zprávy 02 / 11 / 2022

Volbě historicky první starostky Uherského Brodu už nic nebrání. Krajský soud v Brně totiž nevyhověl návrhu lidovecského senátora a zastupitele města Patrika Kunčara, který napadl volby a hned z několika důvodů žádal přepočítání hlasů. Soud však nenašel ani jeden, výsledky tak zůstávají v platnosti.

„Věděl jsem, že šance je poměrně malá. Verdikt soudu respektuju, ale v jednom je pro mě zklamáním. Když už existuje svědectví členky volební komise o pochybném sčítání hlasů, měl soud přepočítat aspoň onen okrsek. Škoda, takhle zůstanou pochybnosti a zbytečné spekulace,“ komentoval verdikt soudu Kunčar, který poukazoval na důvodné obavy, že sčítání neproběhlo úplně košér. „Fakticky se sčítal plný počet hlasů na neúplném volebním lístku, u každé strany jeden člověk chyběl. Zapisovatelky jsou sice proškolené, ale všechno neuhlídají. Komise často tvoří lidé vysokého věku. Od volebních komisí mám skutečně informace, že sčítání neprobíhalo hladce,“ vysvětlil napadení voleb Kunčar.

„Soud ani při zohlednění všech námitek nedospěl k závěru, že existuje zákonná možnost k přepočítání všech odevzdaných hlasů, jak požadoval navrhovatel. Žádná tvrzení neobsahují indicie, vyvolávající pochybnosti o správnosti vyhlášení výsledků voleb,“ píše v usnesení Milan Procházka, předseda senátu brněnského krajského soudu, který Kunčarův návrh zamítl.

Jeho postoj potěšil nově vzniklou koalici u Olšavy. „Nic jiného jsem ani nečekal. Všichni vnímeme, že šlo pouze o účelový krok dosluhující garnitury, aby si užila oslavy 750 let od povýšení na město královské. Ale nezlobíme se na ně,“ uvedl Ladislav Kryštof, který podle podepsané koaliční smlouvy usedne do kanceláře místostarosty stejně jako Ivan Láska. Starostkou Uherského Brodu se poprvé v historii stane žena - Miroslava Poláková. Její vládu spustí ustavující zasedání v pondělí 7. listopadu.

Kunčar nezaměstnal jen soud, ale i policii, když podal trestní oznámení na správce facebookové stránky Občané Uherský Brod. „Případ řeší uherskobrodští policisté, předběžně je kvalifikován jako přestupek proti občanskému soužití, za který je možné uložit pokutu až 20 tisíc korun,“ informovala Simona Kyšnerová, mluvčí krajské zlínské policie.

Tagy článku

TOPlist