VW školil studenty z Brodu, domů se jim nechtělo

VW školil studenty z Brodu, domů se jim nechtělo
Foto: archiv školy
Uherský Brod Zprávy 11 / 07 / 2013

Desítka studentů druhého a třetího ročníku brodské Střední školy - Centra odborné přípravy technické se už dnes může pyšnit dokumentem, který jim po ukončení studia může přispět k lépe placené práci. Studenti oboru mechanik-seřizovač si ze vzdělávacího institutu automobilky Volkswagen v německém Chemnitzu, která patřím k partnerům brodské školy, přivezli certifikát Europass Mobility.
Studenti odcestovali do německého institutu, kde jim připravili dvoutýdenní zdokonalení při práci na CNC strojích, už podruhé. „V prvním týdnu se seznámili s novým programem, který se využívá výlučně ve Volkswagenu. Studenti si připravili na základě technické dokumentace program a ve druhé části týdne pak pracovali na CNC strojích pod dohledem německých expertů,“ přibližuje program Milan Pechal, ředitel uherskobrodské školy. „Největším přínosem byla práce na zdejších strojích, ale také možnost procvičit si odborný anglický jazyk.“
Studenty stáž nadchla. „Bylo to úžasné. Stáž dokonale splnila má očekávání. Kdybych mohl, tak bych si pobyt i prodloužil,“ řekl student Jan Zpěvák. „Za povšimnutí stojí i to, že v Německu se žáci tříletých oborů neučí další jazyk a plně se věnují odbornosti,“ doplnil ředitel Pechal. Studenti však v Německu nežili jen prací. Součástí stáže byla také prohlídka Chemnitzu, výlet do Meißenu a turnaje v bowlingu a fotbalu, kde soupeřili také se studenty z Polska a Španělska.

Zacíleno na Ferlach
„I přes velmi dobrou spolupráci naší školy s Českou zbrojovkou se snažíme rozvíjet ještě ve větší míře odbornost našich studentů. Tyto stáže slouží zároveň jako srovnávací mechanizmus pro naši školu, která má zájem o co největší odbornost absolventů. V dalším hledáčku máme nejlepší evropskou puškařskou školu z rakouského Ferlachu a tak jako u oborů se zaměřením na CNC stroje, chceme porovnat i naše vlajkové puškařské obory. Tím si chceme ověřit velmi dobré výsledky z celosvětových a mezinárodních výstav,“ uzavřel ředitel brodské školy Milan Pechal.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace