Vyjdou vstříc archeonálezům

Vyjdou vstříc archeonálezům
Ostrožská Lhota Zprávy 29 / 10 / 2009

Zcela renovovat víceúčelový dům chtějí představitelé ostrožskolhotské radnice, kteří tím hodlají zabít hned tři mouchy jednou ranou. Jejich cílem je totiž nejen zastavit chátrání objektu, ale rovněž pomoci zahrádkářům se společenskou místností a také poukázat na bohaté archeologické nálezy, které učinili nadšení amatéři.
„Víceúčelový dům je historickou budovou, která na počátku minulého století sloužila jako pálenice a později jako tělocvična. V posledních letech se o ni starají zahrádkáři, kteří do ní již investovali nemalé prostředky, ale na kompletní renovaci finance nemají,“ uvedl starosta Ostrožské Lhoty Antonín Jelének.
Obec se proto se zahrádkáři domluvila, že objekt převezme pod svá křídla a pokusí se dosáhnout na dotace z evropských fondů, bez kterých je oprava nyní prakticky vyloučena.
„Naším cílem je zrenovovat budovu tak, aby zde zahrádkáři získali prostor pro své aktivity, ale také zde chceme vystavit archeologické nálezy, které tady učinila čtveřice místních nadšenců a které jsou pro veřejnost určitě zajímavé,“ doplnil starosta.
Budova víceúčelového domu se nachází přímo ve středu obce, poblíž moderního dětského hřiště a u trasy cyklostezky. Představitelé radnice jsou proto přesvědčeni, že by o výstavy, ať již zahrádkářů či amatérských archeologů, měli zájem nejen místní, ale i turisté.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace