Vyšetřoval chtěl mít obviněného pod zámkem, soud ho stíhá na svobodě

Vyšetřoval chtěl mít obviněného pod zámkem, soud ho stíhá na svobodě
Foto: koláž DOBRÉHO DNE  /  Bývalý zaměstnanec hradišťské radnice měl vést skupinu pachatelů, která vysávala naftu z odstavených kamionů.
Uherské Hradiště Zprávy 21 / 03 / 2018

Až osm let za mřížemi hrozí Antonínovi T., vedoucímu oddělení registru řidičů a vozidel uherskohradišťské radnice, který byl obviněný z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a podílnictví. I když vyšetřovatel podal návrh na vazbu, stíhán je na svobodě.
„Soud návrh smetl ze stolu, protože podezřelý s policií spolupracoval,“ vysvětlila Milena Šabatová, mluvčí uherskohradišťské policie, která při razii ve středu 28. února sebrala na několika místech sedm mužů a čtyři ženy ve věku od 20 do 50 let. Obvinění si však zatím vyslechli pouze čtyři.
I když byl Antonín T., jeden z klíčových vedoucích pracovníků odboru dopravy, propuštěn na svobodu, jeho kancelář zůstává prázdná. „Do práce nechodí,“ potvrdil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice. „Víc to ale komentovat nemůžeme,“ dodal. Už ve středu však na osiřelé místo město vyhlásilo výběrové řízení…
Kolegové obviněného jeho „přešlap“ nechápou. „Neměl to zapotřebí, ale mamon peněz byl asi silnější,“ shodují se. Oddělení registru řidičů a vozidel vedl skoro šest let, předtím pracoval na policii. Od roku 2006 je navíc zkušebním komisařem při závěrečných jízdách v autoškole, ostatně jeho jméno stále figuruje v nejužším vedení Asociace zkušebních komisařů autoškol a dalších pracovníků na úseku registru řidičů. Jeho kariéra skončila poslední únorový den...
„Co jsem slyšel, ze zaparkovaných kamionů vysávali naftu trubičkou jako v devadesátých letech. Ale jelikož je obviněný i z podílnictví, šušká se, že má na triku i prodej řidičáků za zmanipulované zkoušky,“ uvedl pro DOBRÝ DEN zdroj blízký městskému úřadu.
Vyšetřovatelé se rozplétáním případu zabývali už od roku 2014. „Organizovaná skupina zpronevěřovala a následně rozprodávala pohonné hmoty,“ potvrdila mluvčí informaci, kterou jako první přinesl DOBRÝ DEN S KURÝREM. Finálního zásahu a rozbití gangu, který má na svědomí majetkovou trestnou činnost, se zúčastnilo více než šedesát policistů. „Kromě jedenácti zadržených jsme provedli i pět domovních prohlídek a sedm prohlídek jiných prostor, přičemž jsme zajistili dvě vozidla, která sloužila při trestné činnosti, a další důkazy. Vzniklá škoda je minimálně půl milionu korun,“ dodala Šabatová, která nevyloučila, že policie trestní stíhání rozšíří i na další osoby.

autor: PETR ČECH
TOPlist