Výsledky léčby nás těší, tvrdí Nováček

Výsledky léčby nás těší, tvrdí Nováček
Foto: zde
Slovácko Zprávy 11 / 03 / 2010

Asistent ukrajinského lékaře Alexandra Sulimy se setkal již i s lékaři, kteří pracují s přírodními preparáty

Je to přibližně půl roku, kdy jsme vás informovali o ukrajinském lékaři Alexandru Sulimovi, žijícím v Polsku, který léčí své pacienty pomocí speciálních metod i přírodních přípravků, a to i na Slovácku. Zajímalo nás, jak se za zmíněné období situace změnila a zda na metodu „slyší“ i lékaři, kteří jinak léčí v nemocnicích. Vyzpovídali jsme proto lékařova asistenta Antonína Nováčka, který doktora Sulimu na Slovácko přivedl.

Metody doktora Sulimy jsou postaveny na rostlinných preparátech, klasické léky zásadně nepoužívá. Můžete vysvětlit proč?
Na to je jednoduchá odpověď. Léky, které koupíte běžně v lékárně, jsou doslova prošpikovány chemií a ta má vedlejší účinky, které našemu tělu zpravidla škodí. U přírodních preparátů je tomu jinak. Bylinky lidem pomáhají.
Je v tom i jiný rozdíl?
Ano, léky jako takové reagují na projevy onemocnění, které jsou viditelné navenek. My si ovšem myslíme, že je daleko lepší odstranit příčiny než následky. Efekt je daleko výraznější a lidé jsou opravdu daleko zdravější.
Přesto většina lékařů považuje metody doktora Sulimy za šarlatánství...
A to je právě to, co nemůžu pochopit. Vždyť se na to podívejte. Lékaři v nemocnicích běžně měří EKG nebo policisté využívají detektor lži. Obojí je postaveno na signálech, které vydává lidské tělo. Když ovšem tyto signály změří lékař za pomoci speciálního přístroje a na základě toho se snaží pomoci, tak je najednou problém. Někteří lidé prostě to, co nedokáží pochopit, raději odmítají.
Setkal jste se s některým dalším lékařem, který Sulimovy metody vzal za své?
V prosinci jsem byl ve Varšavě na celosvětovém kongresu věnujícímu se přírodním preparátům, kde se sešlo téměř tři sta účastníků. Byli mezi nimi i dva lékaři ze Slovenska. Zaujal mne zejména internista z Nitry, který přírodní preparáty využívá při léčbě onkologických onemocnění již od roku 2001, a to s velkým úspěchem.
Na přípravcích, které doktor Sulima doporučuje, je uvedeno, že se jedná o doplněk stravy. Není to jeden z důvodů, proč někteří lidé na tento způsob léčky pohlíží nedůvěřivě?
Ano, veškeré přírodní preparáty, které doktor Sulima doporučuje, jsou označeny jako doplněk stravy. Jsou v nich ovšem obsaženy velmi silné látky. Všechny jsou klinicky testované a jsou vedeny v mezinárodním katalogu léčiv. Navíc byly vyvinuty vědeckým týmem, jehož jádro tvořili dva držitelé Nobelovy ceny za lékařství. To snad mluví za vše, ne?
V čem spočívá unikátnost těchto přírodních preparátů?
Spočívá v tom, že vycházejí z východoasijského léčitelství, kdy tibetší mniši vždy léčivé rostlinky nasbírali, poté je zanesli do Himálaje, kde je nechali přemrznout, a teprve poté využívali. Nyní se to dělá tak, že rostliny se zmrazí na kryogenní teplotu -196 stupňů Celsia, při které se například uchovávají i semena ve spermobankách, a teprve poté se využívají. Není asi překvapující, že tyto preparáty jsou nejvíce využívány v jihovýchodní Asii i nyní, a to zejména ve Vietnamu.
Viděl jste již hodně nemocných, je něco, co vám při jejich léčbě vybaví?
Výsledky! Ty jsou nejdůležitější. Lidí, kterým doktor Sulima pomohl, je již opravdu hodně. Teď můžu například zmínit jednu penzistku ze Skalice, která měla původní váhu 116 kg. Poté měla obrovské problémy se štítnou žlázou a spadla na 36 kg. Když už si koupila černé šaty, osobně jsem ji zavezl za doktorem do Polska. Cestou se již úplně zhroutila. Když jsem ji viděl nyní, málem jsem nevěřil svým očím. Je to čiperná babička, která si hraje se svými vnoučaty.
Je něco, co může zvýšit důvěryhodnost využívaných přípravků?
Tím největším důkazem snad bude to, že je používají všichni kosmonauti. Ve vesmíru si totiž nemohou dovolit žádnou nemoc a díky těmto přípravkům jsou naprosto zdraví. To mluví za vše.
Jezdí ještě doktor Sulima na Slovácko?
Samozřejmě že jezdí. Jen se přesunul do centra regionu, do Uherského Hradiště, kde našel vhodné bezbariérové prostory, aby za ním mohli opravdu všichni pacienti. Jezdí sem jednou měsíčně. Jinak ordinuje v Polsku, kde trvale žije. Pokud by chtěl někdo přesné termíny jeho návštěv, stačí, když zavolá paní Taťáně Schlesingerové na číslo: 736 163 623 a dozví se více informací.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace