Z hřiště přes noc parkoviště

Z hřiště přes noc parkoviště
Foto: ilustrační
Uherský Brod Zprávy 15 / 04 / 2010

Radnice v Uherském Brodě vychází vstříc motoristům, kteří si nejen v Okružní ulici stěžují na nedostatek parkovacích míst. Zastupitelé jako novou parkovací plochu určili staré hřiště pro děti. A náhradou slíbili vybudovat nové. To je však zatím jen na papíře. „Polovičaté řešení tak vyvolává bouřlivé debaty.
„Je normální, aby na hřišti parkovala auta? To policie, která jezdí kolem, nevidí? Kde si mají děti hrát? Na silnici? Na Okružní je hřiště plné aut. A pokud vím, tak o tom, že je to parkoviště, ještě není rozhodnuto,“ zlobí se například pan Jan v diskusním fóru uherskobrodských občanů. A není sám. I některým rodičům se nelíbí, že jedno z mála hřišť už obsadila výhradně jen auta.
„Je pravda, že v Okružní se nedá téměř parkovat, ale přes noc se může klidně parkovat na parkovišti před Penny, které je jen pár desítek metrů a z mnoha bytů je na něj vidět. Podle mě mohli ještě toho půl roku, než se postaví nové hřiště, dětem to stávající nechat,“ říká paní Martina, která v oblasti bydlí. „V okolí jsou sice hezká hřiště, ale buď přes silnici, takže dítě tam samotné jít nesmí, nebo jsou stejně pořád plná, protože je jich tu nedostatek.“
„Na téma parkování aut v ulici Okružní bylo mnoho diskusí. Hodně zastánců měla myšlenka zrušení hřiště a jeho následného přebudování na parkoviště pro bytové domy v této ulici,“ přiznává Hynek Sušil, tajemník uherskobrodské radnice. Druhá názorová skupina zase prosazovala zachování tohoto hřiště za podmínky, že jej radnice nechá zrekonstruovat.
„Po veřejném projednání bylo rozhodnuto připravovat stavbu hřiště na jiné ploše a toto stávající využít pro parkování aut tak, jak se už dnes využívá,“ vysvětlil Sušil, že neobvyklé parkování je tedy z pohledu radnice v pořádku. Aktuálně se na vybudování nového hřiště zpracovává dokumentace a s realizací se počítá v příštím roce. Podle tajemníka se chystá i veřejné projednání tohoto projektu. Nové hřiště by mělo vzniknout na stávající zelené ploše mezi domy.
„Myslím si, že kolem toho ještě bude hodně křiku. Nevím, zda všichni budou chtít mít hřiště téměř pod okny,“ nadhodil další možné rozepře muž, který chtěl zůstat v anonymitě. Dispoziční studie nového hřiště už je hotová a projednávali ji už i na radnici.
„O realizaci však ještě není definitivně rozhodnuto,“ uvedl Petr Vrána, místostarosta Uh. Brodu. Mnoho místních je rádo, že mohou parkovat několik metrů od domu. Ti, kteří mají děti, však spoléhají na to, že radnice slib dodrží.

autor: LUKÁŠ FABIÁN
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace