Z ostudných kabin zůstanou jen obvodové zdi a střecha
Foto: iDobryDen.cz
Fotbalisté SK Boršice se dočkají důstojných kabin a sociálního zázemí, sportovní areál se zbaví nepřehlédnutelné pihy na kráse. Sportovní klub s obcí totiž dosáhl na dotaci z Národní sportovní agentury, která byla podmínkou rekonstrukce havarijního objektu ze šedesátých let minulého století. Jeho proměna přijde na 7,1 milionu korun.
„Kabiny jsou skutečně v žalostném stavu. Když se ucpou odpady, voda teče po chodbách, vypadává elektřina, okna promrzají, na stěnách jsou plísně a sprchy fungují "na heslo“. O vytápění ani nemluvím,“ shrnul hlavní neduhy Petr Dula, starosta Boršic, podle kterého se za 60 let v kabinách pouze párkrát malovalo…
Obec počítá s totální rekonstrukcí, zůstanou jen obvodové zdi a střecha. „Uděláme nové rozvody vody, kanalizace, elektřiny, topného systému, vyměníme stará kastlová okna, vstupní hliníkové dveře, ale i podlahy, dlažbu, obklady a sociální zařízení. Upravíme rovněž dispozice některých místností,“ prozradil starosta. „Stav kabin je nedůstojný krajského přeboru, máme jedny z nejhorších v soutěži, opravdu to chce vzít pořádně od podlahy a kompletně zrekonstruovat,“ přikyvuje Pavel Kučera, trenér fotbalistů Boršic. Součástí projektu je rovněž zavlažovací systém tréninkového hřiště a pořízení multifunkční sekačky na údržbu trávníku.
I když se stavaři pustí do díla ještě v listopadu, fotbalisté si dočasný azyl nehledají. „Hlavního hřiště se rekonstrukce nedotkne, zázemí najdou v sousední sportovní hale, kde jsou k dispozici čtyři šatny, včetně sprch a sociálního zázemí. Věřím, že to bez problémů zvládnou,“ je přesvědčený starosta.
Nové kabiny budou pro klub dodatečným dárkem k 90. narozeninám. Stavební firma jim je předá v červenci příštího roku, účet se vyšplhá na 7,1 milionu korun. Z Národní sportovní agentury však pod Buchlov přiteklo necelých pět milionů.